Reklama

Rozpoczyna się OFF Festival. Impreza powraca po dwóch latach przerwy

Zdjęcie archiwalne, OFF Festival 2019. Źródło: https://www.facebook.com/offfestival

Redakcja
Iggy Pop, ukraiński rap i anatolijski rock. Między innymi takie muzyczne propozycje pojawią się podczas 15. edycji OFF Festivalu. Z Katowicką Kartą Mieszkańca bilety są trochę tańsze.

Po dwóch latach przerwy powraca OFF Festival. W zeszłym roku impreza odbyła się w bardzo okrojonej formule. Piętnasta edycja będzie już taka, do jakiej przyzwyczaili się stali bywalcy imprezy. 4-dniowy festiwal rozpocznie pięć mniejszych wydarzeń w różnych lokalizacjach pod nazwą OFF Before Czujesz Klimat?. Koncerty zaplanowano w willi Wojciecha Kilara, Kościele Ewangelicko-Augsburskim, Liceum im. A. Mickiewicza, Wolno i na 30. piętrze biurowca .KTW. Zagrają tam: Eddie Chacon, Jerry & The Pelican System, Alabaster dePlume, Half Waif, Julek Ploski, Pink Siifu & tha NEGRO ALIVE Experience,! Jerzyk Krzyżyk, MIKE i nath.

Następnie impreza przeniesie się do Doliny Trzech Stawów. Tam, na kilku scenach, wystąpią artyści, których muzyka rzadko lub wcale nie pojawiają się na listach przebojów. Choć hitem tegorocznej edycji będzie Iggy Pop, który powraca do Katowic po 7 latach. Legenda punk rocka wystąpi w sobotę. Natomiast dzień wcześniej zagrają m.in. zespół Bikini Kill,  ukraińska raperka Alyona Alyona czy sekstet Altin Gün z Amsterdamu, którego muzyka to połączenie psychodelicznego rocka z brzmieniami tureckiej muzyki ludowej. W sobotę, poza występem Iggy’ego Popa, publicznośc posłucha też Arooj Aftab, czyli pakistańskiej artystki, która za swój singiel „Mohabbat” otrzymała w tym roku nagrodę Grammy. Festiwal zamknie m.in. występ Charlotte Adigery & Bolis Pupul czy Amenra.
Trzydniowym koncertom w Dolinie Trzech Stawów towarzyszyć będzie Kawiarnia Literacka, której kuratorką od lat jest Sylwia Chutnik oraz Karolina Sulej. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest Bunt. W programie zaplanowane są panele dyskusyjne z udziałem m.in. Anny Gacek, Małgorzaty Halber czy Doroty Kotas.

Karnety na tegoroczną edycję są nadal dostępne na stronie OFF Festival (off-festival.pl) w cenie 419 zł (3-dniowy), 249 zł (1-dniowy). Posiadacze Katowickiej Karty Mieszkańca mogą zarezerwować 1-dniowe bilety lub 3-dniowe karnety na OFF Festival z 20-procentową zniżką. Rezerwację prowadzi Miasto Ogrodów. Żeby to zrobić, należy przesłać wiadomość o rezerwacji na adres [email protected] do
czwartku 4 sierpnia do godz. 16.00. Bilety i karnety ze zniżką będzie można również kupić w dniach 5-7 sierpnia w punkcie znajdującym się przy bramie głównej OFF Festivalu (za okazaniem Katowickiej Karty Mieszkańca). Szczegóły dotyczące biletów zniżkowych TUTAJ. Wszystkie informacje o tegorocznej edycji OFF-a można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. […] O godz. 15.00 w Dolinie Trzech Stawów rozpocznie się OFF Festival. Więcej TUTAJ. […]

  2. Mon 4 sierpnia, 2022 at 4:31 pm - Reply

    Szkoda szkoda było tak fajnie jak nie było tych imprez!!!!! Krupa weź te imprezy na swoją dzielnicę !!!!

  3. kukura 4 sierpnia, 2022 at 7:58 am - Reply

    Tych jeszcze brakowało…

Dodaj komentarz

*
*