Reklama

Rozpoczyna się Industriada

Szymon Kosek
Zwiedzanie, warsztaty, specjalne pokazy i koncerty. Takie atrakcje czekają na zainteresowanych w prawie 50 obiektach na terenie całego województwa śląskiego. Dziś wieczorem rusza festiwal zabytków techniki Industriada.

W Katowicach impreza rozpocznie się już dziś wieczorem. W Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia o godz. 20 zabytkowe maszyny zostaną uruchomione przy akompaniamencie muzyki jazzowej. Zainteresowani mogą wybrać się też do Nikiszowca. Atrakcje rozpoczną się tam od spaceru po zabytkowej dzielnicy. Będzie można też wyjść na wieżę kościoła św. Anny i posłuchać koncertu Macieja Mutwila i zespołu Synapsis.

Główna część festiwalu rozpocznie się w sobotę. W Fabryce Porcelany będzie można wziąć udział w warsztatach na temat produktów zabytkowego zakładu. W Galerii Szyb Wilson, gdzie równolegle odbywa się Art Naif Festiwal, na uczestników czekają m.in. warsztaty plastyczne. Atrakcje przygotowało też Muzeum Śląskie. Jedną z nich będzie możliwość bezpłatnego zwiedzenia obiektów dawnej kopalni z przewodnikiem. W Giszowcu będzie można przejechać się zabytkową kolejką Balkan (konieczna rezerwacja – więcej informacji TUTAJ). Wieczorem na schodach głównego wejścia do KWK Staszic koncert Natalii Zamilskiej. Również tego dnia będzie możliwość wzięcia udziału w atrakcjach na osiedlu Nikiszowiec, gdzie wieczorem zagra zespół Fifidroki. Koncerty (Dead Factory i MOAN) odbędą się też w Muzeum Hutnictwa Cynku – Walcownia. Większość wydarzeń jest bezpłatna, ale niektóre są biletowane. Dokładne informacje na ten temat oraz program festiwalu znajdziecie na stronie Industriady.

Warto pamiętać, że festiwal to nie tylko Katowice. Na miłośników zabytków techniki atrakcje czekają też m.in. w Chorzowie, Bytomiu, Czeladzi, Gliwicach, Mysłowicach, Rudzie Śląskiej i Sosnowcu. Ci, którzy mają ochotę na dalsze wycieczki, mogą wybrać się do Bielska-Białej, Cieszyna czy Zawiercia.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*