Reklama

Rowerzysta spuścił powietrze z kół samochodów zaparkowanych na drodze rowerowej w centrum Katowic

Łukasz Kądziołka
Kierowcy, którzy zaparkowali dzisiaj na ścieżce rowerowej lub chodniku na ul. Pańki, mogli być zaskoczeni. Ich samochody pozostawione obok Uniwersytetu Śląskiego zostały unieruchomione. Świadek widział rowerzystę, który podjechał i spuścił powietrze z kół aut.

Na ulicy Pańki, drodze dojazdowej do Uniwersytetu Śląskiego, parkują głównie studenci. Codziennie można tu zobaczyć mistrzów parkowania w akcji, którzy zastawiają samochodami chodniki i ścieżki rowerowe. Dzisiaj postanowił dać im nauczkę rowerzysta. Jeden z członków popularnej na Facebooku grupy Informacje Drogowe – Śląsk i Okolice, opublikował film. Widać na nim rowerzystę przejeżdżającego między zaparkowanymi na ścieżce rowerowej samochodami. Jednak wcześniej, około godziny 10.20, miał on przebić opony w samochodach.

Jak relacjonuje świadek, mężczyźnie przeszkadzały pozostawione w tym miejscu auta. Pojechaliśmy na miejsce. Okazało się, że opony nie ucierpiały. Rowerzysta tylko spuścił powietrze w kołach trzech samochodów. W ten sposób unieruchomił zaparkowane na ścieżce rowerowej i chodniku volkswagena golfa, suzuki swifta i forda focusa. Po chwili obok swojego samochodu była już jedna ze studentek. Z pomocą przyszedł jej ojciec, który przywiózł kompresor i napompował koła w volkswagenie. – Coś trzeba z tym zrobić – powiedział. Stwierdził, że wszyscy w tym miejscu tak parkują. Dodał, że jeśli komuś przeszkadzają samochody na ścieżce, to powinien wezwać straż miejską lub policję, a nie samodzielnie wymierzać sprawiedliwość. Najprawdopodobniej sprawa nie zostanie jednak zgłoszona na policję.


Tagi:

Komentarze

 1. Marek 27 kwietnia, 2019 at 7:48 pm - Reply

  Brawo dla rowerzysty.
  Hańba dla ojca córeczki, ale jak widać jabłko daleko nie pada.
  Czy rowerzysta ma jakiegoś patronajta? Chętnie bym wspomógł tą działalność, może znalazł by sie jakiś wspólnik dla niego?

 2. m 12 kwietnia, 2019 at 10:43 am - Reply

  Te zdjecia to swietna pointa, kola sie pompuja bo tatus przyjechal a dziewoje z nosami w telefonach. *uj tam przepisy, przeciez inni tak parkuja, zero myslenia tylko ja ja ja. A przepisy? przeciez wiadomo ze nikt nie przyjedzie, mandatu nie bedzie, a jakby co to przyjedzie zatroskany tatus ktory powie jakze to tak nie zadzwonic na straz, albo jakis glupiomondry na forum, ze teraz dopiero dlugo bedzie auto odjezdzac i rowewrzysta glupio zrobil. OTOZ auto stalo i byla Du** zbita wiec, dal nauczke kapewu?

 3. Dorota 11 kwietnia, 2019 at 8:14 pm - Reply

  Ciekawe co byłoby bardziej dotkliwe, mandat 300 zł czy pompowanie kół? Ja bym wezwała straż miejską

  • P Śl 11 kwietnia, 2019 at 10:52 pm Reply

   Pompowanie kół zdecydowanie. Skoro nie chciało mu się iść kilkaset metrów z jakiegoś wolnego miejsca to tymbardziej nie będzie mu się chciało pompować pół godziny. Ogólnie dzisiaj panuje tendencja do nieprzemęczania się. Straż miejska? Ok 19:30 widziałem jak dwóch Januszów stało na chodniku prawie na skrzyżowaniu Uniwersytecka x Roździeńskiego. Widziałem, że jechali i nawet ich nie wzruszyło. Nieuchronność kary jest najważniejsza, wysokość jest drugoplanowa. Jeśli mandat jest mało prawdopodobny to nikt się nim nie przejmuje.

 4. plpl 9 kwietnia, 2019 at 3:21 am - Reply

  policja nie pzyjezdza do takich pierdol, a straz miejska po 5 godzinach albo i w ogole wiec nie dziwie sie rowerzyscie

 5. Ewa 8 kwietnia, 2019 at 9:55 pm - Reply

  Niestety, czasem jak się przechodzi obok samochodów zaparkowanych przez egoistów na ścieżkach, chodnikach, zieleńcach, w bramach, w przejściach, etc to naprawdę już ma się dość i czasem sama mam ochotę im powybijać szyby albo obdrapać lakier kluczem. Może w końcu dotrze, że nie są jedynymi użytkownikami dróg. Są też piesi, rowerzyści, rodziny z dziećmi, osoby starsze, niepełnosprawne. Kierowcy samochodów mają zbyt wiele przywilejów.

 6. kwk 8 kwietnia, 2019 at 8:10 pm - Reply

  to żadne wykroczenie. doprowadził do uniemożliwienia ucieczki z miejsca popełnienia wykroczenia.
  dzięki temu policja mogła dojechać na czas.
  jeśli schwytam człowieka uciekającego z cudzym portfelem i przytrzymam do przybycia służb, dostanę medal – tutaj analogicznie, facet powinien dostać medal za przytrzymanie sprawców.

  • P Śl 8 kwietnia, 2019 at 9:42 pm Reply

   W sumie to dobry pomysł takie combo – spuścić powietrze i zadzwonić po niebieskich 😀

 7. onncs 8 kwietnia, 2019 at 6:14 pm - Reply

  “Tu wszyscy tak parkują”. Może ten pan ma prywatną posesję z bramą? Ciekawe jak reaguje na zastawioną bramę?

 8. Grzesiek 8 kwietnia, 2019 at 4:50 pm - Reply

  Brawo Brawo Brawo. Gratuluje odwagi 😉 A kierowcy zamiast się “rzucać “powinno wziąć na klatę swój błąd i na przyszłość się zastanowić co robią

 9. Maz 7 kwietnia, 2019 at 6:58 pm - Reply

  Porazka!!! Wstyd i chanba!!!! Dlaczego ludziom jest wszystko obojetne?..”Stwierdził, że wszyscy w tym miejscu tak parkują. Dodał, że jeśli komuś przeszkadzają samochody na ścieżce, to powinien wezwać straż miejską lub policję, a nie samodzielnie wymierzać sprawiedliwość.” Czy ludzie potrafia jeszcze myslec czy wszystko maja w d… ?
  Gdzie jest straz ,gdzie jest porzadek? Brawo dla rowerzysty!!!

 10. P Śl 5 kwietnia, 2019 at 10:43 pm - Reply

  “Najprawdopodobniej sprawa nie zostanie jednak zgłoszona na policję.” Na policję, a co policja mu zrobi? Gdyby poprzebijał to była by sprawa o zniszczenie mienia, ale za wypuszczenie powietrza z kół to go mogą pocałować w pompkę… samochodową oczywiście 🙂 Brawo Ty. Też mnie nie raz korciło zrobić coś podobnego. To jest chyba najlepsza, legalna, bezkosztowa dla ukaranego, ale jakże dotkliwa kara 🙂

 11. Łukasz 5 kwietnia, 2019 at 9:45 pm - Reply

  Ojcu i córeczce, który się tłumaczy “wszystkimi” polecam naśladować muchy, miliony nie mogą się mylić;)

  • maz 7 kwietnia, 2019 at 6:49 pm Reply

   hahahahah love it!!!

 12. stirlitz 5 kwietnia, 2019 at 8:31 pm - Reply

  Teraz na pewno szybko odjadą, co usprawni przejazd rowerem. xD

 13. Adam 5 kwietnia, 2019 at 2:43 pm - Reply

  Brawa dla tego rowerzysty!!! Skoro Straż Miejska nie potrafi przyjechać i wystawić mandatu to może rowerzysta nauczy czegoś pseudokierowców którym się wydaje, że mogą zostawiać auto gdziekolwiek !

 14. Wojtek 5 kwietnia, 2019 at 1:59 pm - Reply

  Brawo dla rowerzysty!!! Też się kiedyś zastanawiałem, żeby coś takiego zrobić. Niech się cieszą, że nie przebite. Będą mieli nauczkę. Straż miejska tam nie zakłada blokad. Mówią czasem, że teren Uniwersytetu i nie mogą sami. A czasem zakładają, ale na ścieżkach jeszcze nie widziałem.

 15. ehhh 5 kwietnia, 2019 at 1:13 pm - Reply

  Moje ulubione “wszyscy w tym miejscu tak parkują”. Jak wszyscy to i ja! No i jacy wszyscy? Wszyscy mieszkańcy Chorzowa? Wszyscy studenci? Wszyscy w zielonych spodniach?

Dodaj komentarz

*
*