Reklama

Rekolekcje w Katowicach odwołane, bo rodzice boją się koronawirusa

Źródło: www.sw-anna.wiara.org.pl.

Ł. K.
Rekolekcje jednej z katowickich szkół zostały odwołane. Taka decyzja została podjęta po rozmowach z rodzicami, którzy obawiają się koronawirusa.

Szkoła Podstawowa w Katowicach odwołuje rekolekcje z powodu próśb rodziców, którzy obawiają się o swoje dzieci. Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 53 w Katowicach pojawiło się ogłoszenie o odwołaniu rekolekcji. Zgodnie z informacją na tablicy ogłoszeń w podstawówce na Nikiszowcu, decyzja ta została podjęta „w związku z zagrożeniem koronawirusem„. Dyrektorka w porozumieniu z proboszczem parafii św. Anny postanowiła zrezygnować z rekolekcji.

Miałam telefony od rodziców zaniepokojonych, czy te rekolekcje muszą się odbyć w tym terminie i czy nie możemy ich przełożyć – mówi Irena Cichoń, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 53 w Katowicach. Dodaje, że w szkole nie zaobserwowała w ostatnim czasie większej liczby zachorowań. Zdarzają się nieobecności, ale sytuacja jest normalna w takim okresie roku. Jak tłumaczy Cichoń, po prostu rodzice wolą „na zimne dmuchać„. – Ja słucham głosu rodziców, bo to są ich dzieci – mówi dyrektorka.

Wielkopostne rekolekcje miały rozpocząć się w poniedziałek, 9 marca i potrwać 3 dni. W spotkaniach w kościele św. Anny na Nikiszowcu mieli wziąć udział uczniowie wszystkich klas od I do VIII, czyli łącznie około 500 osób.


Tagi:

Komentarze

  1. Janina 5 marca, 2020 at 8:55 am - Reply

    Czegoś tu nie rozumiem, w Kościele mogą się zarazić koronowirusem , a w szkole nie?

  2. Janina 5 marca, 2020 at 8:41 am - Reply

    Czegoś tu nie rozumiem, w kościele mogą się zarazić koronowirusem , a w szkole nie?

Dodaj komentarz

*
*