Reklama

Raperzy nie chcą grać tylko dla zaszczepionych. Rezygnują z występu na festiwalu

Redakcja
„Przykro nam, że nie spotkamy się z Wami w Chorzowie, ale chcemy grać tylko takie koncerty, na których publiczność nie będzie dyskryminowana z żadnego powodu”. Artyści zaproszeni na Fest Festival rezygnują z występu, bo nie zgadzają się na selekcję na zaszczepionych i niezaszczepionych.

Kolejne kontrowersje wokół festiwalu, na który mają wejść tylko zaszczepieni. Fest Festival odbędzie się w Parku Śląskim w dniach 11-14 sierpnia. To będzie dopiero druga edycja tej imprezy. Wystąpi na niej kilkudziesięciu artystów z zagranicy i Polski. Wśród zaproszonych jest legendarny hiphopowy zespół z Warszawy Molesta Ewenement. Okazuje się, że artyści nie skorzystają z zaproszenia i odwołali swój występ.

Elo! Ucinając wszelkie spekulacje, chcemy poinformować, że nie wystąpimy na Fest Festivalu, 13 sierpnia w Chorzowie. W momencie podpisania umowy, 23 marca 2021 r. nie było przesłanek, że organizatorzy koncertów będą musieli selekcjonować publiczność. Zespół Molesta Ewenement nie zgadza się z takimi ograniczeniami, ponieważ jest to sprzeczne z ich przekonaniami” – czytamy w komunikacie opublikowany na Facebooku Molesty.

Już wcześniej organizatorzy tłumaczyli, że aby impreza mogła się odbyć, to są konieczne takie zasady. Początkowo rozważano umożliwienie wejścia na teren imprezy nie tylko dla zaszczepionych, ale również ozdrowieńców i osób z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa. Niedawno agencja Follow The Step, organizator Fest Festivalu, poinformowała, że takie rozwiązanie nie jest możliwe do wprowadzenia.
Żeby uczestniczyć w festiwalu, trzeba będzie przy wejściu na teren przedstawić jeden z czterech dokumentów potwierdzających zaszczepienie. Może to być pisemne oświadczenie uczestnika, którego wzór jest dostępny TUTAJ. Pozostałe opcje to certyfikat szczepienia w aplikacji mObywatel, dokument z portalu gov.pl lub unijny certyfikat.

Nie zgadzamy się na występ dla publiczności, która ma być selekcjonowana. O stanowisku zespołu informowaliśmy Agencję zaraz po ogłoszeniu przez nią ograniczeń dla publiczności, czyli 9 czerwca br. Niestety, do dziś koncert Molesta Ewenement nie został usunięty z line-up’u Festiwalu. Przykro nam, że nie spotkamy się z Wami w Chorzowie, ale chcemy grać tylko takie koncerty, na których publiczność nie będzie dyskryminowana z żadnego powodu” – napisała Molesta Ewenement.

Zespół dodaje, że zdaje sobie sprawę z sytuacji i tego, że obowiązujące obostrzenia nie są „widzimisię” organizatorów. Jednak szczepienie jako warunek konieczny dla uczestnictwa w koncercie jest dla raperów nie do zaakceptowania.


Tagi:

Komentarze

  1. Piotr 22 lipca, 2021 at 4:04 pm - Reply

    Jesienią, będziemy mieli w Polsce już pięknie rozwinięta mutacje Lambda.
    To dopiero będzie jazda…
    Może wtedy impreza raperów, wyłącznie z niezaszczepionymi.
    „Dyskryminacyjna”.. 😉

Dodaj komentarz

*
*