Reklama

Raperzy nie chcą grać tylko dla zaszczepionych. Rezygnują z występu na festiwalu

Redakcja
“Przykro nam, że nie spotkamy się z Wami w Chorzowie, ale chcemy grać tylko takie koncerty, na których publiczność nie będzie dyskryminowana z żadnego powodu”. Artyści zaproszeni na Fest Festival rezygnują z występu, bo nie zgadzają się na selekcję na zaszczepionych i niezaszczepionych.

Kolejne kontrowersje wokół festiwalu, na który mają wejść tylko zaszczepieni. Fest Festival odbędzie się w Parku Śląskim w dniach 11-14 sierpnia. To będzie dopiero druga edycja tej imprezy. Wystąpi na niej kilkudziesięciu artystów z zagranicy i Polski. Wśród zaproszonych jest legendarny hiphopowy zespół z Warszawy Molesta Ewenement. Okazuje się, że artyści nie skorzystają z zaproszenia i odwołali swój występ.

Elo! Ucinając wszelkie spekulacje, chcemy poinformować, że nie wystąpimy na Fest Festivalu, 13 sierpnia w Chorzowie. W momencie podpisania umowy, 23 marca 2021 r. nie było przesłanek, że organizatorzy koncertów będą musieli selekcjonować publiczność. Zespół Molesta Ewenement nie zgadza się z takimi ograniczeniami, ponieważ jest to sprzeczne z ich przekonaniami” – czytamy w komunikacie opublikowany na Facebooku Molesty.

https://www.facebook.com/molestaofficial/posts/4102658079811826?__cft__[0]=AZWSs__5RBTUsUYozK2go01lcZqE3D8HECNfYDaaamvij31i_8KETp6f7gKgHs91teu3aRFcBCT3IgmrTeR-a2GMfWcyyko0mzBx5admc3hGf0hxjJOkcb5DGBAzmNLnyY0&__tn__=%2CO%2CP-R

Już wcześniej organizatorzy tłumaczyli, że aby impreza mogła się odbyć, to są konieczne takie zasady. Początkowo rozważano umożliwienie wejścia na teren imprezy nie tylko dla zaszczepionych, ale również ozdrowieńców i osób z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa. Niedawno agencja Follow The Step, organizator Fest Festivalu, poinformowała, że takie rozwiązanie nie jest możliwe do wprowadzenia.
Żeby uczestniczyć w festiwalu, trzeba będzie przy wejściu na teren przedstawić jeden z czterech dokumentów potwierdzających zaszczepienie. Może to być pisemne oświadczenie uczestnika, którego wzór jest dostępny TUTAJ. Pozostałe opcje to certyfikat szczepienia w aplikacji mObywatel, dokument z portalu gov.pl lub unijny certyfikat.

Nie zgadzamy się na występ dla publiczności, która ma być selekcjonowana. O stanowisku zespołu informowaliśmy Agencję zaraz po ogłoszeniu przez nią ograniczeń dla publiczności, czyli 9 czerwca br. Niestety, do dziś koncert Molesta Ewenement nie został usunięty z line-up’u Festiwalu. Przykro nam, że nie spotkamy się z Wami w Chorzowie, ale chcemy grać tylko takie koncerty, na których publiczność nie będzie dyskryminowana z żadnego powodu” – napisała Molesta Ewenement.

Zespół dodaje, że zdaje sobie sprawę z sytuacji i tego, że obowiązujące obostrzenia nie są “widzimisię” organizatorów. Jednak szczepienie jako warunek konieczny dla uczestnictwa w koncercie jest dla raperów nie do zaakceptowania.


Tagi:

Komentarze

  1. Piotr 22 lipca, 2021 at 4:04 pm - Reply

    Jesienią, będziemy mieli w Polsce już pięknie rozwinięta mutacje Lambda.
    To dopiero będzie jazda…
    Może wtedy impreza raperów, wyłącznie z niezaszczepionymi.
    “Dyskryminacyjna”.. 😉

Dodaj komentarz

*
*