Reklama

Przedłużenie ul. Dobrowolskiego. Będą utrudnienia dla mieszkańców

Redakcja
Utrudnienia na granicy Koszutki i Bogucic. W związku z kontynuacją drogi w rejonie Pierwszej Dzielnicy, konieczne jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu.

Postępują prace budowlane przy osiedlu Pierwsza Dzielnica i Muzeum Śląskiego. To jedna z sześciu realizowanych w ramach jednego zamówienia inwestycji drogowych. Jej efektem będzie połączenie „ślepej” od kilku lat ul. Dobrowolskiego z ul. Katowicką. To domknie układ drogowy na granicy Koszutki i Bogucic. Za niespełna rok powinna ta „obwodnica” wokół Bogucic powinna być gotowa. W ramach inwestycji, oprócz drogi i chodnika, ma zostać wybudowana dodatkowa infrastruktura – chodniki, droga rowerowa, kanały technologiczne, systemy odwodnienia oraz oświetlenie. Zaplanowano również nowy odcinek ulicy Mieroszewskiego – od skrzyżowania z ulicą Bończyka do nowo powstałego przedłużenia ulicy Dobrowolskiego. Więcej o wszystkich drogowych inwestycjach pisaliśmy TUTAJ.

W związku z trwającymi robotami budowlanymi, konieczne jest wdrożenie tymczasowej organizacji ruchu. Nie będzie możliwy skręt w ul. Górną. Jej wylot – a także część łącznika między Górną a Kraszewskiego – będą wyłączone z ruchu zarówno dla samochodów, jak i rowerzystów i pieszych. Dojazd do ul. Górnej będzie możliwy przez ulicę Kraszewskiego. Wyłączone z użytkowania zostaną też dwa przejścia dla pieszych przez ulicę Katowicką przy skrzyżowaniu Katowickiej z Wajdy. Najbliższe przejścia będą dostępne przy rondzie oraz przy skrzyżowaniu Katowickiej z Bończyka.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*