Reklama

Prezydent o osiedlu przy Muzeum Śląskim: to kontynuacja zabudowań strefy kultury

Wizualizacja Medusagroup.

Grzegorz Żądło
Prezydent Katowic Marcin Krupa po raz pierwszy zabrał głos w sprawie planów budowy osiedla mieszkaniowego powyżej Muzeum Śląskiego. Stwierdził, że plany inwestora wpisują się w zamierzenia miasta, które chce, żeby nowe budynki na północ od Muzeum Śląskiego były kontynuacją istniejącej zabudowy.

Przypomnijmy, tydzień temu temu projektant, pracownia Medusagroup, ujawnił jak  będzie wyglądać osiedle, którego inwestorem jest TDJ. Stało się to podczas debaty, która była efektem wystąpienia dyrektor Muzeum Śląskiego. Alicja Knast wyraziła zaniepokojenie planami budowy osiedla, którego budynki mają mieć 12 i 18 pięter. Dyrektor MŚ obawia się, że tak wysokie bloki przesłonią widok muzeum i zaburzą osie widokowe Katowic.

Zapytaliśmy prezydenta Katowic o jego zdanie na temat osiedla. Marcin Krupa powiedział, że “cały czas słyszy o budowie w strefie kultury“. – A przecież nowa zabudowa znajdzie się obok strefy kultury. Tam są tereny rozwojowe i inwestycyjne. Nie widzę żadnych problemów, jeśli chodzi o te obszary. To czy zaprezentowane przez projektanta osiedle mi się podoba czy nie, to jest pojęcie względne. Kładłem nacisk na to, żeby to co się będzie działo  w sąsiedztwie strefy kultury, korelowało z budynkami w samej strefie. To co zostało przedstawione publicznie, wydaje mi się, wpisuje się w te oczekiwania – powiedział prezydent.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*