Reklama

W Załężu powstaje nowy skwer

Ł. K.
Mieszkańcy Załęża wkrótce będą mieli więcej zieleni. Powstaje nowy skwer przy ul. Gliwickiej. Obok niedawno wykonanego muralu posadzone zostaną drzewa.

Zapowiadana zielona inwestycja w Załężu powoli zaczyna nabierać kształtów. Wykonawca zaczął prace już jesienią 2018 roku. Jednak na okres zimy trzeba było je przerwać. To miejsce jeszcze niedawno służyło za dziki parking. W plombie pomiędzy budynkami przy ul. Gliwickiej o numerach 52 i 56 kiedyś znajdowała się kamienica i pawilon. Teraz widać już pierwsze efekty prac.

Nasadzona została część krzewów, ale roślin będzie tu dużo więcej. Na działce o powierzchni 1,6 tys. m kw. pojawią się cisy, graby i śliwa wiśniowa. Poza tym staną kwietniki z różami, przedzielone berberysami. Przestrzeń wypełni też grys granitowy, czyli tzw. “sucha rzeka”, z której uformowany zostanie niewielki plac i ścieżki. Po południowej stronie, przy istniejącym placu zabaw, znajdą się trzy miejsca parkingowe. Prace miały potrwać 4 miesiące, ale na efekt końcowy trzeba będzie poczekać do czerwca. Koszt inwestycji w Załężu to ponad 182 tys. zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*