Reklama

Pomnik dla przedsiębiorców może powstać w Katowicach

Łukasz Kądziołka
W Katowicach mają zostać uhonorowani przedsiębiorcy. Powstał pomysł wybudowania pomnika, który nie będzie typowym postumentem.

W siedzibie NOSPR w Katowicach odbyło się niedawno wydarzenie organizowane przez Izbę Rzemieślniczą w Katowicach. Podczas gali na scenie przemawiał przedstawiciel rządu. Nawiązał do innej uroczystości, podczas której razem z prezydentem Marcinem Krupą został wyróżniony przez Regionalną Izbę Gospodarczą. – Przy okazji załatwiłem jedną sprawę, niezwykle ważną. Niedługo w Katowicach powstanie pomnik-park, pomnik przedsiębiorców. Tam będą oni mogli mieć swoją ławeczkę, swoje drzewo. Będzie można pokazywać młodym ludziom, że warto ciężko pracować, warto ryzykować i być przedsiębiorcą – mówił Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców.

Miasto potwierdza, że pojawiła się taka propozycja. – Podczas spotkań, które odbywały się w ramach organizacji wydarzeń mających na celu uhonorowanie działania poszczególnych organizacji gospodarczych w Katowicach (m.in. 100-lecie Izby Rzemieślniczej Małej i Średniej Przedsiębiorczości, 30-lecie Regionalnej Izby Gospodarczej oraz 25-lecie Śląskiej Loży Business Center Club) pojawił się pomysł na stworzenie symbolu wdzięczności dedykowanego przedsiębiorcom – mówi Sandra Hajduk, rzecznik prasowa UM Katowice.

Na razie nie ma konkretów, a pomysł jest w fazie początkowej. Urząd nie podjął jeszcze żadnych działań. Wiadomo tylko, że nie ma być to tradycyjny pomnik, tylko obiekt, który będzie miał praktyczne zastosowanie.


Tagi:

Komentarze

  1. Buahahahah 4 maja, 2022 at 8:56 pm - Reply

    News spóźniony o miesiąc. Prima Aprilis już był…

Dodaj komentarz

*
*