Reklama

Polsko-duński duet, kilkunastoosobowy zespół i trębaczki z Portugalii. Powraca JazzArt

Źródło: Katowice Miasto Ogrodów.

Redakcja
Koncertowy tydzień w Katowicach. Rozpoczęła się 11. edycja festiwalu JazzArt. Wystąpi kilkudziesięciu artystów z różnych części świata. Największe wydarzenie zaplanowano na Międzynarodowy Dzień Jazzu.

Rozpoczęła sie kolejna edycja festiwalu JazzArt w Katowicach. We wtorek odbył się koncert inaugurujący wydarzenie, które potrwa do końca kwietnia. Na Scenie w Malarni Teatru Śląskiego wystąpiły pianistyka jazzowa Katherina Zyabluk i wokalistka Natalia Kordiak. Jednak to dopiero początek. W najbliższych dniach wystąpią reprezentanci młodej francuskiej sceny – trio Suzanne (28 kwietnia w Jazzclubie Hipnoza), polsko-duński duet duet na perkusję i fortepian, czyli Alfons Slik (29 kwietnia w sali Miasta Ogrodów) oraz projekt dwojga laureatów Paszportów „Polityki”, czyli Wacław Zimpel i Alex Freiheit jako „Progrom” (28 kwietnia, Drzwi Zwane Koniem).
Poza tym w programie także koncert muzyków pod przewodnictwem Paal Nilssen-Love i Ingebrigt Håker Flaten, czyli Large Unit. Wystąpi czternastu muzyków, a gościnnie Terrie Ex z legendarnej undergroundowej formacji The Ex. Ich koncert 30 kwietnia na scenie Pałacu Młodzieży uczci Międzynarodowy Dzień Jazzu UNESCO. Tego samego dnia w Mieście Ogrodów wystąpi Jędrzej Siwek z premierowym projektem „La Mer”. Z Portugalii przyjadą do Katowic dwa składy trębaczki Susany Santos Silvy, jako kontynuacja współpracy z kolektywem improwizatorów Porta Jazz.

To nie wszystkie zaplanowane w ramach JazzArt wydarzenia. Pełny program można znaleźć TUTAJ.

Bilety w cenie od 20 zł do 50 zł (50% zniżki na Katowicką Kartę Mieszkańca) dostępne na interticket.pl i kupbilecik.pl. Karnety w cenie: 120 zł (50% zniżki na Katowicką Kartę Mieszkańca). Rezerwacji można dokonywać, dzwoniąc na 32 609 03 32 lub pisząc na [email protected]


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*