Reklama

Pojadą na rowerach z Katowic do Ostrawy

S. K.
Pod koniec maja 100 rowerzystów wyruszy z Katowic w kierunku Ostrawy. Do przejechania będą mieć ok. 100 km. Zapisy ruszają w środę 10 maja. Na kolejny wyjazd, tym razem do Krakowa, będzie można wybrać się tydzień później.

Rowerzyści przejadą z rynku w Katowicach do rynku w Ostrawie. Z placu kwiatowego wyjadą w sobotę 27 maja o godz. 7.45. Planowany czas przejazdu to od 4 do 5 godzin. Trasa będzie wiodła szosą, przez Tychy, Wyry, Kobiór, Orzesze, Suszec, Pawłowice, Jastrzębie Zdrój i Godów. Udział w imprezie jest bezpłatny, ale uczestnicy muszą spełnić odpowiednie wymagania. Jechać mogą tylko osoby pełnoletnie, które posiadają Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Uczestnicy będą musieli przedstawić zaświadczenie lekarskie lub własne oświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w imprezie. Konieczne jest też posiadanie własnego, sprawnego roweru. Zapisy będą przyjmowane osobiście na Akademii Wychowania Fizycznego od 10 maja. Liczba miejsc ograniczona do 100. Więcej informacji, w tym te dotyczące drogi powrotnej, można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku.

Przejazd do Ostrawy nie będzie jedynym w tym roku. Grupa “Z rynku do rynku” szykuje kolejny na 3 czerwca. Uczestnicy przejadą wtedy z Katowic do Krakowa. Trasa będzie wiodła przez Mysłowice, Sosnowiec, Jaworzno, Bukowno, Olkusz, Sieniczno, Sułoszową, Pieskową Skałę, Ojców i Zielonki. Szacowany czas przejazdu to ok. 5-7 godzin. Tutaj limit uczestników jest znacznie większy, bo pojechać może 300 osób. Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*