Reklama

Podczas koncertów Dawida Podsiadło, os. Tysiąclecia zostało rozjechane przez kierowców z całej Polski

Grzegorz Żądło
Można się było tego spodziewać, zwłaszcza że na koncertach Dawida Podsiadło na Stadionie Śląskim zapowiadany był rekord frekwencji. Wielu uczestników sobotniej i niedzielnej imprezy postanowiło zaparkować na os. Tysiąclecia. A że nie było gdzie, to parkowali gdzie popadnie. Straż miejska interweniowała ponad 200 razy.

Przez cały weekend mieszkańcy os. Tysiąclecia publikowali w internecie zdjęcia nielegalnie zaparkowanych samochodów. Te stały wszędzie, na zieleńcach, drogach dojazdowych oraz za znakami zatrzymywania się i postoju.

Co roku sytuacja się powtarza. Podczas koncertów na Stadionie Śląskim ogromna ilość kierowców parkuje auta na osiedlu Tysiąclecia, gdzie tylko popadnie, dewastując zieleń i mienie mieszkańców. Stoją również na drodze z zakazem parkowania. Organizator tak dużego koncertu powinien zadbać o miejsca parkingowe. Do straż miejskiej z Katowic nie można się dodzwonić lub odrzuca połączenia – poinformował nas jeden z mieszkańców os. Tysiąclecia, przysyłając wiele zdjęć nielegalnie zaparkowanych aut.

Jak mówi Jacek Pytel, rzecznik Straży Miejskiej w Katowicach, w miniony weekend strażnicy zabezpieczali łącznie 14 różnych wydarzeń. – Cały czas byli też obecni na os. Tysiąclecia. W sobotę i niedzielę przeprowadzili tam 222 interwencje i ujawnili 204 wykroczenia związane z nielegalnym parkowaniem.

W 199 przypadkach strażnicy zostawili kierowcom wezwania do stawienia się na komendzie, a w 5 ukarali sprawców wykroczenia mandatami na miejscu.

W 202 przypadkach wezwanie na komendę lub mandat dotyczyło niszczenia terenów zielonych.


Tagi:

Komentarze

 1. Paula 24 czerwca, 2024 at 9:26 pm - Reply

  aktywiszcza i ich smutne zycie

  • Maciej_Bn 25 czerwca, 2024 at 11:03 pm Reply

   To może Ty się pochwal swoim przebogatym życiem.

  • Lolek 24 czerwca, 2024 at 9:32 pm Reply

   ci rowerowi sa najgorsi.

 2. klm 24 czerwca, 2024 at 5:58 pm - Reply

  Jakby poza dniami koncertowymi było inaczej z reakcjami SM.

 3. mieszkaniec 24 czerwca, 2024 at 5:13 pm - Reply

  temat bardzo nudny …… a tymczasem wladza sie zmienila i inflacja przyspieszyla

  • dan 25 czerwca, 2024 at 11:06 am Reply

   i jeszcze parę innych wskaźników makroekonomicznych poleciało na łeb na szyję, ale o tym ani mru mru.

 4. Maciej_Bn 24 czerwca, 2024 at 4:19 pm - Reply

  “A że nie było gdzie, to parkowali gdzie popadnie” – nie zgodzę się, że nie było gdzie. Było. Tylko jak zawsze zbyt duża liczba samochodów zaskoczyła kierowców. Naprawdę nie wiem, ile dekad jeszcze trzeba czekać, aż niektórzy zaobserwują zależność przyczynowo-skutkową: jest masowa impreza, to samochodów będzie znacznie więcej, niż gdziekolwiek da się wcisnąć i pchanie się na chama samochodem jest mało rozsądne.

  Koncerty, wszystkich świętych, jakiekolwiek imprezy masowe. Nihil novi.

  • DD 24 czerwca, 2024 at 5:00 pm Reply

   Aż dziw, że nie przyjechali wszyscy na rowerach

 5. jjokocza 24 czerwca, 2024 at 3:48 pm - Reply

  Każdego dnia na samym Brynowie znajdę więcej niż 200 aut zaparkowanych na zakazach, chodnikach, zieleńcach. Zgłaszane wielokrotnie na Straż Miejską. I co? I nic! Już przestańmy udawać, że ktoś z tym realnie walczy. Straż Miejska do zaorania, a ludzie niech parkują gdzie popadnie.

 6. AA 24 czerwca, 2024 at 2:46 pm - Reply

  Ja tylko dodam że “przyjezdne chamstwo koncertowe” wyłamało mnóstwo szlabanów przed wjazdami do budynków na Tysiącleciu, by sobie wjechać na parking przeznaczony dla mieszkańców. Zazwyczaj parkując jeszcze na zieleńcach i kwietnikach.

  • Xd 24 czerwca, 2024 at 10:44 pm Reply

   za darmo parkowali? W zakopanem to by 100zl/h bylo za parking nie strzezony. Jeszcze straz ma przyjechac i pokazac jak to sie robi?

 7. Olo 24 czerwca, 2024 at 2:12 pm - Reply

  ten pytel do były milicjant na emeryturze. Ja osobiscie nie widzałem aby straż miejska dawała jakies mandaty.

 8. mieszkaniec 24 czerwca, 2024 at 2:06 pm - Reply

  niech domagają się od Organizatora odszkodowania. To nie jest tak że nie wiedzą ile biletów sprzedali.

Dodaj komentarz

*
*