Reklama

Piesi z barierek przesiedli się na słupki. Rowerzyści nadal mają problem przy Hotelu Katowice

Do tej pory wzdłuż drogi rowerowej stały barierki

Ł. K.
Zgodnie z zapowiedzią przy ścieżce rowerowej na Al. Korfantego zamiast barierek pojawiły się słupki. Teraz miejsca do siedzenia i opierania się jest mniej. Jednak zamiana niewiele pomogła. Rowerzyści nadal muszą zwalniać i jeździć slalomem między pieszymi.

O decyzji miasta w tej sprawie pisaliśmy niespełna miesiąc temu TUTAJ. Z barierek korzystały głownie osoby oczekujące na autobus. Pasażerowie siadali na nich lub opierali się. Cierpieli na tym rowerzyści, ponieważ piesi nagminnie wchodzili na przebiegającą wzdłuż Al. Korfantego drogę rowerową.  Urzędnicy zadecydowali, że barierki znikną, a zamiast nich pojawią się słupki. Te miały być mniej atrakcyjną „poczekalnią” dla pasażerów komunikacji miejskiej. Ostatecznie słupki, wzdłuż parkingu przy Hotelu Katowice, zostały zamontowane w ubiegłym tygodniu. Teraz piesi nie mają już tyle miejsca do dyspozycji. Mimo to nadal korzystają ze słupków, tak samo jak wcześniej z barierek.


Tagi:

Komentarze

 1. Magda 21 listopada, 2016 at 8:44 am - Reply

  Opcją byłoby odgrodzenie barierką/słupkami chodnika od drogi rowerowej, a nie zmiana barierek na słupki po zewnętrznej stronie…

 2. Jan 15 listopada, 2016 at 9:32 am - Reply

  A może policja powinna wlepić kilkaset mandatów ? Fama się rozejdzie i po problemie ?

  • Bytom Pieszy 15 listopada, 2016 at 10:39 am Reply

   A może mandat karny wystawić temu, kto zrobił DR na chodniku?

   • zdenek 15 listopada, 2016 at 1:26 pm Reply

    Bez przesady, tam jest 5-cio metrowy chodnik obok ścieżki rowerowej. Opcją może być powiększenie wiaty jeśli nie ma miejsca albo czekanie na przystanku na Uniwersyteckiej (jeśli ktoś rzeczywiście czeka tak długo że nie ma siły ustać, to chyba może się przejść na kolejny przystanek, gdzie miejsce jest zawsze), ale pretensje o ścieżkę rowerową są śmieszne.

    • Anselm 23 listopada, 2016 at 7:17 am Reply

     Jest tam ze dwadzieścia metrów jezdni, więc jest gdzie jeździć rowerem. Jeśli komuś to się nie podoba, może jeździć inną ulicą. Wydziwianie z drogą rowerową jest śmieszne. Pasi?

Dodaj komentarz

*
*