Reklama

PGG wstrzymała wydobycie w KWK Murcki Staszic, bo 38 osób ma koronawirusa

Redakcja
Polska Grupa Górnicza poinformowała, że od poniedziałku 27 kwietnia do niedzieli 3 maja wstrzymuje większość produkcji w kopalniach Murcki Staszic w Katowicach oraz ROW Ruch Jankowice. Powodem jest duża liczba pracowników zarażonych koronawirusem oraz tych, którzy muszą przebywać na kwarantannie.

Od 27 kwietnia do 3 maja w kopalniach Murcki-Staszic i ROW Ruch Jankowice obłożenie załogą będzie minimalne. Wykonywane będą prace niezbędne dla bezpiecznego funkcjonowania kopalń.

Zdrowie pracowników oraz ich bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Chcemy maksymalnie obniżyć ryzyko zachorowań wśród pracowników i sprawić, by po okresie epidemii zakłady mogły normalnie i bezpiecznie funkcjonować. Kopalnie wrócą do pracy w przewidzianym terminie – mówi Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej S.A.

W kopalni Murcki-Staszic na dzień 27 kwietnia na kwarantannie przebywały 303 osoby, z których 38 osób miało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Z kolei w kopalni zespolonej ROW Ruch Jankowice na kwarantannie przebywały 433 osoby, z których 32 miało pozytywny wynik testu. Zdecydowana większość osób przebywa na kwarantannie domowej.

Sztab Kryzysowy PGG S.A. zdecydował także, że w kopalniach Murcki-Staszic i ROW Ruch Jankowice zintensyfikowane zostaną działania związane z przeprowadzaniem większej liczby testów dla pracowników przebywających na kwarantannie.

Znacznie zwiększona zostanie też częstotliwość dezynfekcji pomieszczeń niezbędnych dla funkcjonowania zakładów.

Jak informuje PGG, systematycznie przeprowadzana jest dezynfekcja najbardziej newralgicznych miejsc – łaźni, lampowni, cechowni i ważnych ciągów komunikacyjnych. Codziennie odbywa się pomiar temperatury u wchodzących na teren zakładu pracowników. Spółka kupiła także dodatkowe kamery termowizyjne, które automatycznie alarmują, gdy ktoś przechodzący przed obiektywem ma podwyższoną temperaturę i wymaga dokładniejszych badań. W każdym oddziale PGG S.A. powołany został sztab kryzysowy, który na bieżąco koordynuje działania związane z zapewnieniem pracownikom bezpieczeństwa.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*