Reklama

Pętla w Brynowie zamknięta. Ważne zmiany dla pasażerów tramwajów

Redakcja
Rusza kolejny etap prac ważnej inwestycji w Katowicach. Budowa centrum przesiadkowego w Brynowie przenosi się na teren pętli. Pasażerowie muszą przygotować się na zmiany w komunikacji miejskiej.

Budowa centrum przesiadkowego w Brynowie rozpoczęła się w sierpniu 2018 roku. Po zakończeniu inwestycji za ponad 62,9 mln zł pomiędzy ulicą Kościuszki i ulicą Jankego powstanie trzykondygnacyjny parking o pojemności 499 miejsc wraz z systemem informacji o zajętości parkingu oraz  parking  naziemny o pojemności 49 miejsc postojowych dla funkcji Park & Ride. Będą też zadaszone perony oraz miejsca oczekiwania i poczekalnia wyposażona w punkty obsługi pasażerów. W środku znajdą oni m.in. toaletę, punkt zakupu biletów, urządzenia systemu ŚKUP, małą gastronomię i punkt zakupu prasy oraz tablice dynamicznej informacji pasażerskiej.

PRZECZYTAJ TEŻ: Duże zmiany w projekcie centrum przesiadkowego w Brynowie. Nie będzie zadaszonego parkingu

Głównym celem budowy węzła przesiadkowego jest umożliwienie przesiadek z autobusu i samochodu na tramwaj. Teraz inwestycja wkroczy w kolejny etap. W poniedziałek plac budowy przeniesie się na teren pętli brynowskiej. W związku z tym pasażerowie muszą liczyć się ze zmianami. Przystanek z pętli w Brynowie zostanie przeniesiony o ok. 300 m w kierunku centrum miasta. Będzie zlokalizowany na wysokości ul. Huberta, przy budynku PKP Cargo. Tam będzie można wsiadać i wysiadać z tramwajów. Od niedzieli do Brynowa będą jeździły dwie linie tramwajowe o numerach 16 i 36 (obsługiwane wagonami dwukierunkowymi i częstotliwością kursowania co ok. 7-8 minut). Tramwaje nr 6 i 14 mają kończyć swoje kursy na pl. Miarki. Jak informuje ZTM, utrzymany zostanie dotychczasowy sposób obsługi stanowisk przystanków autobusowych Brynów Pętla i Brynów Kościuszki.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*