Reklama

Otwiera się pierwsze duże kino w Katowicach. Seanse już po północy

Redakcja
Widzowie wracają do kin po długiej przerwie. W Katowicach otworzy się jeden z trzech multipleksów. Pierwsze seanse zaplanowano już po północy.

Otwarte, zamknięte i tak naprzemiennie. Kina już drugi raz w tym roku otworzą się dla widzów. Tym razem przerwa trwała dwa miesiące. Jednak największe sieci były zamknięte praktycznie na stałe. Multikino, Helios i Cinema City nawet przy luzowaniu obostrzeń nie decydowały się na wznowienie działalności. Teraz wygląda na to, że multipleksy nie spodziewają się szybkich zmian w ograniczeniach. Dlatego wszystkie otworzą się jeszcze w maju. Multikino i Cinema City zapowiedziały powrót od 28 maja. Jednak najszybciej będzie można wybrać się na seans do Heliosa. Widzowie, którzy nie mają planów na piątek lub po prostu nie potrzebują długiego snu, na kinowym fotelu usiądą już dziesięć minut po północy. O tej godzinie w nocy z czwartku na piątek (20-21 maja) wyświetlone zostaną  pierwsze filmy “Godzilla vs. Kong”, “Jeden gniewny człowiek” i “Mortal Kombat”. Dziesięć minut później rozpoczną się seanse filmów “Małe rzeczy” oraz dwóch produkcji z Oscarami na koncie – “Nomadland” i “Ojciec”. Największym zainteresowaniem cieszą się jednak weekendowe seanse. Jeśli pogoda nie dopisze, to najprawdopodobniej kinowe sale wypełnią się widzami.

Zgodnie z obostrzeniami, kina mogą udostępnić widzom co drugie miejsce na widowni i maksymalnie 50% wszystkich miejsc. Poza tym widzowie muszą mieć zakryte usta i nos. W kinach nie będzie można spożywać napojów oraz posiłków.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*