Reklama

Orszak Trzech Króli przejdzie w piątek ulicami Katowic

Ł. K.
Po raz kolejny ulicami Katowic przejdzie Orszak Trzech Króli. Każdy z uczestników dostanie koronę i śpiewnik. Będzie też chiński smok.

Próby trwają już od miesiąca. Aktorzy przygotowują się do inscenizacji scen biblijnych i występów muzycznych. Scenariusz tegorocznego orszaku ma nawiązywać do historii stworzenia świata, życia w raju i grzechu pierworodnego. Wydarzenie rozpocznie się przy Archikatedrze Chrystusa Króla. Stąd o godzinie 13 wyruszy Orszak Trzech Króli. Zakończenie będzie miało miejsce obok NOSPR. To tam uczestnicy, wyposażeni w korony i śpiewniki, będą mogli wspólnie kolędować. Po drodze organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji. W pochodzie, obok trzech króli, pojawią się pastuszkowie i aniołowie. Będzie też chiński smok. Uczestnicy, których może być nawet 10 tys., przejdą ulicami: Powstańców, Wita Stwosza, Pocztową, al. Korfantego przez Rondo im. Gen. J. Ziętka do al. Roździeńskiego.

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w godzinach 13-15. Drogi nie będą zamykane, ale łatwiej będzie ominąć orszak i wybrać inną trasę.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*