Reklama

Organizator mistrzostw gier komputerowych w Spodku przenosi się do Katowic

Grzegorz Żądło
Od kilku dni polski oddział firmy, która organizuje mistrzostwa świata w grach komputerowych Intel Extreme Masters mieści się w Katowicach. W nowej siedzibie jest już jedno studio, które będzie służyć do transmisji internetowych rozgrywek. Ale to nie koniec.

Do tej pory oddział globalnej spółki Turtle Entertainment, która dysponuje marką ESL, mieścił się w Tychach. – Wynajmowaliśmy tam dom jednorodzinny, ale przyszedł czas na zmiany. Chcemy być bliżej naszego klejnotu, jakim jest finał Intel Extreme Masters w Spodku– mówi Krzysztof Pikiewicz, dyrektor polskiego oddziału ESL.

Firma wprowadziła się do biurowca przy ul. Żeliwnej. Trwa już budowa kolejnego budynku, w którym Turtle urządz kolejne studio o powierzchni 500 m kw. – Będziemy w nim organizować turnieje z udziałem publiczności. Na trybunach będzie mogło zasiąść około 100 osób – mówi Pikiewicz. Pierwsze turnieje w Katowicach odbędą się pod koniec roku.

W marcu 2016 roku już po raz trzeci w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędzie się finał Intel Extreme Masters. Zawodnicy będą rywalizować w trzech grach – Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends i StarCraft II. W tym roku imprezę na żywo obejrzało około 100 tys. osób.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*