Reklama

Ogród na dachu i kilkaset miejsc parkingowych. Nowy Leroy Merlin w Katowicach otwarty

Redakcja
Drugi w Katowicach i dziesiąty w województwie śląskim sklep Leroy Merlin został otwarty. Składa się z trzynastu działów, z czego jeden znajduje się na dachu. Do dyspozycji klientów jest sporych rozmiarów parking i kawiarnia.

Dzisiaj o godz. 6.30 po raz pierwszy rozsunęły się drzwi nowego sklepu Leroy Merlin. To drugi sklep budowlano-dekoracyjny francuskiej sieci w Katowicach. Jego budowa rozpoczęła się w maju 2018 roku. Obiekt powstał w Załężu na terenie po hucie Baildon. Nawiązuje do tego ceglana brama, która została zachowana i odnowiona. Całkowita powierzchnia sklepu to 10 tys. m kw. Przestrzeń handlowa została podzielona na 13 działów, w których klienci znajdą 35 tys. produktów.

Sklep przy ul. Baildona 60, tuż za biurowcami „tiramisu”, ma się wyróżniać strefami aranżacji i łazienek. Nietypowym rozwiązaniem jest również umieszczenie działu ogrodniczego na dachu budynku. W nowym Leroy Merlin, oprócz zakupów, są również realizowane usługi takie jak montaż czy cięcie na wymiar na przykład blatów. Poza tym klienci mogą skorzystać ze „Szkoły remontu”, czyli pracowni, w której udostępnione zostały podstawowe narzędzia. Jest też kawiarnia, która ma oddawać atmosferę historycznej Huty Baildon. Na dachu i przy budynku znajduje się łącznie 570 miejsc parkingowych.

To 64. sklep Leroy Merlin w Polsce. Jest w nim zatrudnionych ponad 160 pracowników. Sklep Leroy Merlin w Katowicach przy ul. Baildona 60 będzie otwarty od 6.30 do 21.00 (od poniedziałku do soboty) i od 9.00 do 20.00 (niedziele handlowe).


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*