Reklama

Od poniedziałku tramwajem bezpośrednio z Katowic do Gliwic

Redakcja
Od poniedziałku znacząco wydłużona zostanie trasa linii tramwajowej nr 1. Dzięki temu, pasażerowie będą mogli bez przesiadki dojechać z zajezdni tramwajowej w Gliwicach do pl. Miarki w Katowicach. Swoje trasy zmienią też linie nr 11 i 19.

Obecnie linia nr 1 kursuje między zajezdnią w Gliwicach przez Zabrze do Rudy Śląskiej Chebzia, gdzie na pętli kończy bieg. Od poniedziałku tramwaje z Chebzia skierują się do Świętochłowic, potem do Chorzowa, przejadą przez centrum przesiadkowe i pojadą wzdłuż Parku Śląskiego do Katowic, gdzie zakończą bieg na pl. Miarki. Po zmianach, linia nr 1 będzie najdłuższą linią w ofercie Tramwajów Śląskich. Jej trasa liczy 27 kilometrów. Do tej pory najdłuższa była linia nr 21 z Milowic (Sosnowiec) przez Będzin do Gołonogu (Dąbrowa Górnicza).

Swoją trasę zmieni też linia nr 19. Od Bytomia Stroszka do katowickiego Rynku nic się nie zmieni, ale dalej tramwaj nie pojedzie już do pl. Miarki, tylo do pl. Wolności, skąd ruszy w drogę powrotną. Z kolei tramwaje linii nr 11 od poniedziałku z pętli w Chebziu dojadą do katowickiego Rynku i dalej – zamiast do pl. Wolności, pojadą do pl. Miarki. Zmienią się również rozkłady jazdy linii nr: 4, 5, 9 i 30.

Najważniejsze zmiany od poniedziałku 12.12.2016:

– tramwaje linii nr 1 będą kursować na trasie: Gliwice zajezdnia – Katowice pl. Miarki

– tramwaje linii nr 11 będą kursować w relacji: Ruda Śląska Chebzie pętla – Katowice pl. Miarki
– tramwaje linii nr 19 będą kursować na trasie: Bytom Stroszek zajezdnia – Katowice pl. Wolności


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*