Reklama

Od jutra miejski punkt szczepień w nowym miejscu

Redakcja
Punkt szczepień powszechnych w Katowicach przeniesiony. Teraz będzie można się zaszczepić na terenie Szpitala Murcki. Chętnych nie ma zbyt wielu.

W piątek o godzinie 15.00 po nieco ponad trzech miesiącach zamknięty został punkt szczepień w hali tenisowej. W obiekcie sportowym w Janowie od 7 maja zaszczepiono ponad 11 tys. osób. Miasto postanowiło, że punkt można już przenieść, ponieważ zainteresowanie szczepieniami zdecydowanie spadło. W piątek, 13 sierpnia, o godzinie 15.00 punkt został zamknięty. Tego dnia zaszczepiono około 60 osób, a rekord frekwencji wynosił ok. 800.

Od poniedziałku punkt szczepień masowych będzie działał na terenie Szpitala Murcki przy ul. Sokołowskiego 2. Przeniesiony zostanie do kontenerów znajdujących się przy budynku, w którym znajduje się administracja, Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy i POZ. Wszystkie osoby, które w punkcie w Janowie otrzymały pierwszą dawkę, będą musiały przyjechać do Murcek na drugą albo znaleźć inny punkt. Pierwszego dnia działania punktu zapisanych na szczepienie jest 150 osób. Jednak na wszystkie kolejne dni nadchodzącego tygodnia chętnych jest na razie niewiele, około kilkudziesięciu osób.

Punkt będzie czynny w godzinach 8.00-18.00. Na szczepienia można umawiać się wszystkimi dostępnymi kanałami, czyli dzwoniąc na infolinię pod numer 989, poprzez stronę pacjent.gov.pl, a także kontaktując się bezpośrednio z punktem pod numerem 572 216 500.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*