Reklama

Obok dworca za 66 mln złotych stanął blaszany kontener z biletami

Łukasz Kądziołka
Otoczenie nowego dworca w Katowicach zaczęło właśnie przypominać otoczenie poprzedniego przy ul. Skargi. Obok wybudowanego za 66 mln złotych obiektu pojawił się kontener, w którym sprzedawane będą bilety. Możliwe, że to dopiero początek zmian wokół dworca przy ul. Sądowej.

Wiele osób cieszyło się z likwidacji dworca przy ul. Skargi. Były dworzec autobusowy w Katowicach miał wiele bolączek. Poza tymi dotyczącymi płynności ruchu w tym miejscu, krytykowano m.in. jego wygląd. Uwieczniliśmy to na naszych zdjęciach 31 grudnia, czyli ostatniego dnia działania starego dworca.

PRZECZYTAJ TEŻ: Dworzec autobusowy przy ul. Piotra Skargi przeszedł do historii [ZDJĘCIA]

Wydawało się, że taka estetyka nie przeniesie się na dworzec przy ul. Sądowej. Jednak pojawił się tam właśnie nowy punkt sprzedaży. Znajdują się na nim nazwy popularnych przewoźników i operatorów – Sindbad, Flixbus i Eurobus. Punkt jest zamknięty. Sprzedawczyni w kasie w budynku dworca nie była w stanie odpowiedzieć do kogo należy kontener. Postanowiliśmy zapytać o to jednego z przewoźników. – Jako firma Sindbad nie mamy ani jednego punktu sprzedaży poza Opolem – mówi Bogdan Kurys, wiceprezes w Sindbad Sp. z o.o. i informuje, że punkt sprzedaży należy do jednego z ponad dwudziestu agentów, którzy sprzedają bilety na połączenia Sindbada. – Ta kasa na dworcu jest za mała. Jest pandemia i nie ma praktycznie ruchu, a tam już są kolejki – dodaje Kurys.

Kontener postawiła firma państwa Mazurkiewiczów Sindbad współpracuje z nią od przeszło 30 lat. Nadal mają swoją siedzibę przy ul. Skargi, ale teraz postanowili przenieść kontener z Gliwic w sąsiedztwo nowego dworca. – W kontekście tego nowego miejsca wypada fatalnie – przyznaje Leszek Mazurkiewicz, właściciel kontenera. Jak tłumaczy przedsiębiorca, w trakcie pandemii jego firma musiała zamknąć kilka punktów sprzedaży biletów. Teraz nadal funkcjonujący lokal przy ul. Skargi 4 jest dla Mazurkiewiczów „być albo nie być”. Na dawnym dworcu autobusowym w Katowicach działało obok siebie kilka firm. Aktualnie, przy ul. Sądowej, bilety może sprzedawać tylko Firma Handlowo-Usługowa MSK Karpiel Maciej Stanisław z Białego Dunajca. Konkurencja tu nie istnieje, więc pojawienie się innych sprzedawców było kwestią czasu. Poza tym obecne kasy na dworcu prawdopodobnie nie poradzą sobie z obsłużeniem klientów, gdy ruch autobusów wróci choć częściowo do tego sprzed wybuchu pandemii.

Kontener, który pojawił się kilkadziesiąt metrów od wejścia do dworca zacznie działać jeszcze w marcu. Jak zapowiada Mazurkiewicz, zostanie odświeżony, czyli na nowo oklejony, będzie do niego dojście z kostki brukowej, a obok zostaną posadzone tuje.


Tagi:

Komentarze

 1. Marcin 16 marca, 2021 at 11:31 pm - Reply

  ja się pytam czyj to grunt? Tak ciężko zrobić zapisy w mpzp aby uniemożliwić stawienie takich koszmarów?

 2. Polak 16 marca, 2021 at 10:19 am - Reply

  Pozostaje mieć nadzieję, że jakiś piorun rypnie w budę tych prostaków bez odrobiny wyczucia estetyki, i spali to szpecące przestrzeń publiczną g…emo. Co za wsiury.

 3. Romek 16 marca, 2021 at 9:51 am - Reply

  Tuje + kostka bauma + pstrokate napisy = polska w jednym obrazku

 4. wtf 16 marca, 2021 at 9:39 am - Reply

  Super, mam nadzieję, że budka z kebsem też stanie.

  • Taki tam 16 marca, 2021 at 11:32 am Reply

   I cinkciarz z $ krążący nieopodal 😉

 5. Hanys 16 marca, 2021 at 5:22 am - Reply

  Takie rzeczy tylko w Polsce. Śmiejemy się z ruskich a niestety wychodzi na to, że jednak Polska to stan umysłu

 6. Mistrz 15 marca, 2021 at 11:50 pm - Reply

  Kompletna paranoja

 7. Mira Sokołowska 15 marca, 2021 at 11:45 pm - Reply

  Wstydziliby się! Biorą niemało za bilety, a odstawiają taką wiochę… I kto się na to zgodził? Przecież ktoś musiał wydać decyzję o lokalizacji tego baraku i w ogóle zgodę na takie oszpecenie otoczenia nowego dworca.
  A tak poza tym, to po co w ogóle stawiać takie barachło jak większość ludzi kupuje bilety online, a reszta u kierowcy?

 8. MIc 15 marca, 2021 at 11:39 pm - Reply

  Tzw. styl Katowicki.

 9. Igor 15 marca, 2021 at 8:30 pm - Reply

  To nie 1 kwietnia więc chyba prawda. Ja p… co za wiocha. Wybudować dworzec międzynarodowy obok którego muszą budy powstać, bo nie ma gdzie sprzedawać biletów. Tylko patrzeć jak obok wyrosną budy na kebaby, bo w jedynej restauracji nie będzie miejsca dla wszystkich chętnych. A potem będą lać po karzakach, bo operator kibla ustali kosmiczne ceny. Niech ta ekipa już niczego nie buduje, bo się na tym o prostu nie zna. No ale jak się rządzi ponad 20 lat, to traci się kontakt z rzeczywistością…

  • Aikido 20 marca, 2021 at 12:39 pm Reply

   Ekipa nie zna się na niczym. Ale uwaga. Mieszkańcy ich wybierają.

 10. Wojtek 15 marca, 2021 at 7:14 pm - Reply

  To jest legalne?

 11. Michal 15 marca, 2021 at 6:44 pm - Reply

  Obklejona buda, tandetna kostka brukowa i tuje – brakuje tylko gofrów i lodów włoskich. Mam też nadzieję, że obok stanie równie estetyczna buda z wszystkim po 4 złote, wtedy podróżni po wyjsciu z autokaru będą mogli poczuć przedsmak rajskiej krainy szczęśliwości – cebulandii

 12. Wydżga Stefan 15 marca, 2021 at 2:23 pm - Reply

  A, skoro na nowo okleją budę, położą kostkę bauma i posadzą tuje to w porządku.

  • Katowiczanin 15 marca, 2021 at 11:49 pm Reply

   Nie no to jest jakaś paranoja! Nowy dworzec, pewnie pełno nas wolnych, a tu kontener naprzeciwko zamiast na dworcu. Bareja by mógł stworzyć naprawdę niezłą komedię.

Dodaj komentarz

*
*