Reklama

Nowy biurowiec przy ul. Mikołowskiej powstanie w tym roku

Łukasz Kądziołka
Trwa inwestycja w centrum Katowic. Nowy biurowiec przy ul. Mikołowskiej powstanie jeszcze w tym roku. Budynek będzie miał podziemny parking i ceglaną elewację.

O prowadzonej przy ul. Mikołowskiej 52 rozbiórce pisaliśmy pod koniec zeszłego roku. Kamienica z 1873 roku w kilka dni została całkowicie wyburzona. Jej stan był bardzo zły. Obecny właściciel już od kilku lat miał pozwolenie na jej wyburzenie. Od razu po zakończeniu prac rozbiórkowych rozpoczęły się pierwsze prace budowlane. Inwestor, KAZ PROPERTY Sp. z o.o. i MEDIA Sp. k., zamierza postawić tu biurowiec. Budynek będzie miał 4 nadziemne kondygnacje i podziemny garaż. Łącznie ok. 1800 m kw. powierzchni użytkowej. Obiekt o klasie A/B+ ma powstać w do końca tego roku. Na razie firma nie chce zdradzać zbyt wielu szczegółów inwestycji, ale biurowiec przy ul. Mikołowskiej 52 ma być gotowy na przełomie listopada i grudnia tego roku. – Ze względu na śródmiejską lokalizację nieruchomości i intensywny ruch na ulicy Mikołowskiej, od początku planowaliśmy jego usługowy charakter (biura). Jesteśmy głęboko przekonani, iż po zakończeniu budowy, ulica Mikołowska zyska na estetyce i stanowić będzie miłą wizytówkę przy wjeździe do miasta również dzięki naszej inwestycji – informuje spółka KAZ.

 

KAZ i Wspólnicy Sp.z o.o. S.K.A. jest właścicielem nieruchomości przy ul. Mikołowskiej od 2007 roku. W jej skład wchodzą dwa budynki pod numerami 50 i 52 . Od 2008 roku, w budynku  pod numerem 50, funkcjonuje oddział Alior Banku.

PRZECZYTAJ TEŻ: Rośnie kameralny biurowiec przy ul. Mikołowskiej

To kolejna inwestycja biurowa przy Mikołowskiej. Naprzeciwko powstaje niewielki biurowiec, który jest już w stanie surowym.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*