Reklama

Rośnie kameralny biurowiec przy ul. Mikołowskiej

Ł. K.
Trwa budowa niewielkiego biurowca w centrum Katowic. Jednocześnie inwestor szuka chętnych na najem powierzchni. Przeszklony budynek przy ul. Mikołowskiej będzie biurowcem klasy A.

Prace ruszyły na początku roku i powoli widać już jak będzie wyglądał nowy budynek w centrum Katowic. Pisaliśmy o nim, kiedy rozpoczynała się budowa (czytaj TUTAJ). Obiekt o powierzchni ok. 1700 m kw. będzie miał 4 piętra. Parter ma się składać z foyer i przestrzeni handlowo-usługowej o powierzchni 295 m kw. Budynek będzie wyposażony w windę, a na 3. piętrze zlokalizowany zostanie niewielki taras wychodzący na stronę zachodnią. Biurowiec klasy A będzie miał parking na ok. 50 samochodów. Znajdzie się on za budynkiem. Inwestor poinformował nas, że do końca br. w budynku zostanie osiągnięty stan surowy zamknięty. Planuje oddać biurowiec do użytku na wiosnę 2018 roku. – Katowice posiadają wciąż niewykorzystany potencjał, aby stać się ważnym miastem dla biznesu w Polsce. Ja ten potencjał widzę m.in. w takich realizacjach – mówi Rafał Bałys, inwestor biurowca przy ul. Mikołowskiej. Komercjalizacja obiektu trwa, ale na dobre ma ruszyć dopiero po zakończeniu budowy.


Tagi:

Komentarze

 1. Joanna 15 grudnia, 2017 at 10:17 pm - Reply

  Jakoś słabo im to idzie , przejeżdżam tamtędy często i nie zauważyłam większych postępów na tej budowie, przeważnie nikogo tam nie ma.

 2. Ania 12 grudnia, 2017 at 12:57 pm - Reply

  Ha,ha „parking na ok. 50 samochodów”. Kto im to wynajmie, jak auta nie będzie gdzie zostawić….

  • Grzegorz Żądło 12 grudnia, 2017 at 3:32 pm Reply

   Tak z ciekawości, ile miejsc parkingowych powinno być przy kameralnym biurowcu w centrum Katowic? 500 wystarczy? Obok jest przystanek autobusowy.

 3. Kuntakenten 12 listopada, 2017 at 5:18 pm - Reply

  Chyba „kameralne straszydlo” pasujące w tym miejscu jak.. ..

Dodaj komentarz

*
*