Reklama

Nowe mieszkania przy ulicy, która ma złą sławę. Tak ma wyglądać Vidok [WIZUALIZACJE]

Osiedle Vidok przy ul. Kozielskiej (źródło: Antrans Invest, fot. Franta Group).

Ł. K.
Inwestor pokazuje wizualizacje nowych budynków mieszkalnych w centrum Katowic. Staną przy ulicy, która cieszy się złą sławą. Na razie nie ma jeszcze pozwolenia na budowę.

Wiosną 2021 roku przy ul. Kozielskiej był widoczny duży ruch. Nie z powodu zbieraczy złomu, którzy często chodzili tędy codziennie zarobić pieniądze. Ciężki sprzęt wyburzał dawne kolejowe budynki, w których, oprócz skupu złomu, działała także stolarnia. Po rozbiórce teren nadal stoi pusty. Jednak wszystko wskazuje na to, że wkrótce się to zmieni. W internecie pojawiły się wizualizacje nowoczesnych budynków mieszkalnych, które staną na tej działce.

Na terenie o powierzchni około 7 tys. m kw., pomiędzy ulicą a torami kolejowymi, zostaną wybudowane trzy punktowe obiekty o 10 kondygnacjach naziemnych i jednej podziemnej. Na poziomie -1 znajdzie się garaż, a miejsca postojowe zaplanowano też w budynkach na parterze. Łącznie w dwóch z trzech zaplanowanych obiektów mieszkaniowych znajdzie się 151 mieszkań. Ich metraż waha się od kawalerek o powierzchni 28 m kw. do ponad 100-metrowych apartamentów 4- i 5-pokojowych na najwyższym, dziewiątym, piętrze. Zielone dachy będą stanowiły tarasy dla właścicieli najdroższych ośmiu lokali.

Twórcą projektu jest Franta Group, czyli pracowania Macieja Franty. Architekt podkreśla, że ważnym elementem inwestycji mieszkaniowej przy ul. Kozielskiej będzie zieleń. – Wjazd do części garażowej jest zadaszony konstrukcją żelbetonową, którą wykorzystujemy i przeznaczamy na miniskwery – mówi Franta. Zielone mają być też ściany oddzielające miejsca parkingowe zaplanowane wzdłuż torów. Łącznie na podziemnym i naziemnych miejscach parkingowych zaparkuje 165 pojazdów. W obu budynkach zaplanowano łącznie 1200 m kw. powierzchni usługowej.

Inwestorem jest spółka Antrans Invest, czyli spółka córka firmy transportowej Antrans. W swoim portfolio ma dwie zakończone inwestycje mieszkaniowe i kilka będących w trakcie realizacji. W 2020 roku uzyskała warunki zabudowy dla terenu rozciągającego się od ul. Kozielskiej do torów kolejowych. Teraz spółka stara się o pozwolenie na budowę. Wniosek został złożony już ponad rok temu. Na razie inwestor nie podaje planowanego terminu rozpoczęcia prac.

W trzecim z planowanych budynków, który będzie wysunięty najbardziej na wschód, bliżej ul. Mikołowskiej, mają się znaleźć lokale usługowe na sprzedaż.


Tagi:

Komentarze

 1. Stefan 11 lutego, 2022 at 12:32 pm - Reply

  Największa patologia z Katowic mieszka na Kozielskiej i do tego te tory kolejowe. Nic tylko kupować, w takim wypadku cena za 60m² będzie coś oscylować koło 230.000 zł, biorąc pod uwagę powyższe punkty.

 2. Adi 9 lutego, 2022 at 10:23 am - Reply

  Takie glebokie balkony tzn ze w srodku będzie mega ciemno

 3. Er 8 lutego, 2022 at 7:19 pm - Reply

  He he trzeba być szaleńcem żeby kupić tam mieszkanie patologia i brud w centrum ido tego co ranek pobudka tory będą mieć z okna i może poznają rozkład PKP na pamięć he he

  • Grzegorz 8 lutego, 2022 at 7:33 pm Reply

   Szaleńcem? Przecież tory widać i słychać także przed kupnem mieszkania. Jak komuś nie pasuje, nie kupi.

 4. Grzegorz 8 lutego, 2022 at 7:13 pm - Reply

  Ładny projekt. Ożywi te zapomnianą ulicę. Super miejsce blisko centrum.

 5. Marcin 8 lutego, 2022 at 2:44 pm - Reply

  Fajny projekt! Rewelacyjnie że ta cześć miasta tak się zmieni.
  Czy to prawda że deweloperzy obu inwestycji przy Kozielskiej mają zamiar wspólnie poszerzyć ulice?

 6. Damian 8 lutego, 2022 at 1:49 pm - Reply

  Mam nadzieję że te 165 miejsc parkingowych jest wyłącznie dla hulajnóg typu elektrycznego? Przecież ograniczamy ruch samochodów w centrum, zwężamy ulice, podnosimy opłaty.

Dodaj komentarz

*
*