Reklama

Nowe autobusy na ulicach Katowic. Kolejne będą „elektryki”

Ł. K.
Ekologiczne autobusy dotarły do Katowic, a pasażerowie pojadą nimi po raz pierwszy w najbliższych dniach. PKM Katowice kończy wymianę części taboru. Jednak to nie koniec zakupów, bo jeszcze w tym roku przyjadą do Katowic pierwsze autobusy z napędem elektrycznym.

To ostatnie z 40 sztuk autobusów marki MAN, które kupił w zeszłym roku PKM Katowice. Pierwsze 10 pojazdów pojawiło się w październiku, a kolejnych 15 pod koniec tamtego roku zaczęło wozić pasażerów. Tuż przed świętami wielkanocnymi PKM otrzymał ostanie 15 sztuk „krótkich” MAN-ów. Wszystkie nowe pojazdy posiadają silniki spełniające normę emisji spalin EURO 6. Poza tym są wyposażone w klimatyzację dwustrefową, duży wewnętrzny wyświetlacz, ładowarki USB i darmową sieć WiFi. To koniec wymiany taboru w ramach unijnego projektu (dofinansowanie wyniosło 85% z całej kwoty zadania, które kosztowało 36 mln 640 tys. zł). Nowe autobusy będą obsługiwać linie jeżdżące głównie w Katowicach, o numerach: 9, 10, 12, 13, 115, 297, 689.

PRZECZYTAJ TEŻ: Nowe autobusy wyjadą na ulice Katowic. PKM kupił też pojazdy elektryczne

Jednak nie są to ostatnie dostawy, jakie czekają PKM Katowice w tym roku. Jesienią mają pojawić się w Katowicach pierwsze autobusy z napędem elektrycznym. Do PKM-u przyjedzie 5 przegubowych Solarisów i 5 „krótkich” Ursusów.  Zakup „elektryków” kosztował ponad 26 mln zł.

PRZECZYTAJ TEŻ: Kolejne zakupy PKM-u. Ursus wygrał przetarg na dostawę elektrycznych autobusów


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*