Reklama

Nowa figurka na Szlaku Ślonski Godki to pomysł jednego z banków

Ł. K.
Nowa figurka na Szlaku Ślonski Godki stanie na Rynku. Ma symbolizować pieniądze i jednocześnie postać znanego Ślązaka. Tym razem to mieszkańcy zdecydują jak ma wyglądać. Głosowanie potrwa przez kilka dni.

Niedawno na ulice Katowic powróciły dwie z sześciu figurek Szlaku Ślonski Godki. Wcześniej figurki Utopka, Beboka, Połednicy, Strzigi, Heksy i Skarbnika zostały zniszczone zaledwie po kilkunastu godzinach od premiery szlaku. Były wykonane z nietrwałego materiały. Teraz wszystkie mają być zrobione z brązu. Nowe wersje Beboka i Utopka już stoją na swoich miejscach. A kolejne figurki pojawią się na wiosnę. Wiadomo już, że dołączy do nich jeszcze jedna postać. Geld (po śląsku pieniądze) to pomysł jednego z banków. Figurka ma symbolizować pieniądze i nawiązywać do postaci Karola Goduli.

PRZECZYTAJ TEŻ: Figurki Szlaku Ślonski Godki wróciły na ulice Katowic

Bank postanowił, że wygląd nowej figurki wybiorą mieszkańcy. Na stronie internetowej Szlaku Ślonski Godki trwa ankieta. Spośród trzech propozycji mieszkańcy wybiorą jedną. Swój głos można oddawać do piątku, 16 lutego, do godziny 16. Jak mówi Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy Credit Agricole, na razie nie wiadomo kiedy dokładnie figurka zostanie zamontowana na katowickim Rynku. Wszystko zależy od tego jak szybko powstanie forma i odlew Gelda. Ankieta jest dostępna TUTAJ.

PRZECZYTAJ TEŻ: Figurki z bajek na ulicach Katowic zostały skradzione i zniszczone

Przypominamy również, że trwa akcja naszego portalu. Aby wziąć w niej udział, wystarczy przynieść zbędne klucze do Centrum Informacji Turystycznej. Z tych kluczy powstanie później jedna z figurek szlaku. Szczegóły akcji TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*