Reklama

Masz niepotrzebne klucze? Przynieś do urzędu

Grzegorz Żądło
Jeśli zalegają wam w domu metalowe klucze, których już nie używacie, przynieście je do urzędu miasta. Powstanie z nich kolejna figurka na Szlaku Ślonski Godki.

Kiedy po jednej nocy wandale i złodzieje zniszczyli figurki, które mają tworzyć Szlak Ślonski Godki, postanowiliśmy działać. Zaproponowaliśmy zbiórkę metolowych kluczy, z których powstanie kolejna figurka na szlaku. Te, które zostały zniszczone, zostaną odtworzone z brązu.

Nasz pomysł spotkał się z uznaniem prezydenta Katowic. Dlatego w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej (Rynek 13) stanęła specjalnie oznaczona skrzynka, do której mieszkańcy przynoszą klucze. Druga skrzynka znajduje się w biurze informacji Śląskiego Wesołego Miasteczka, które też włączyło się do akcji i ufunduje kolejną  figurkę przed wejściem do miasteczka.

W komentarzach pod poprzednimi tekstami w tej sprawie pojawiły się pytania o to, do kiedy trwa zbiórka. Na razie nie ma wyznaczonego terminu jej zakończenia. Jeśli więc ktoś chce zorganizować zbiórkę np. w szkole lub lokalu gastronomicznym, śmiało może to zrobić. Im więcej kluczy, tym lepiej. Jeśli będzie ich naprawdę dużo, jest szansa, że powstanie z nich więcej figurek.

Wszystkie pytania na temat zbiórki można kierować do nas, pisząc na adres [email protected] lub poprzez wiadomości na naszym fanpage na Facebooku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*