Reklama

Nieznani sprawcy ukradli całe ogrodzenie wybiegu dla psów w Parku Boguckim

Grzegorz Żądło
W sobotę wieczorem jeszcze było, w niedzielę rano już nie. Nieznani sprawcy ukradli metalowe ogrodzenie wybiegu dla psów w Parku Boguckim. Straty mogą wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Park Bogucki został gruntownie zmodernizowany w ubiegłym roku. Prace kosztowały 6,028 mln zł. 85% tej kwoty to dofinansowanie unijne.

Wśród nowych elementów powstał m.in. wybieg dla psów. Do wczoraj był ogrodzony, ale późnym wieczorem lub w nocy ogrodzenie zostało ukradzione. Została tylko brama i jedno przęsło. Wybieg ma wymiary około 30 na 30 metrów. Jedno przęsło kosztuje 300 zł, więc straty mogą wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych. Przy takiej liczbie skradzionych elementów, musiała to być dobrze zorganizowana akcja. Trudno byłoby w krótkim czasie wywieźć tak dużą liczbę przęseł bez użycia samochodu dostawczego. Złodzieje wykorzystali ciemność i padający deszcz.

Park Bogucki w nowej odsłonie. Jest też automatyczna toaleta

Już wcześniej w Parku Boguckim dochodziło do dewastacji. Jeszcze przed jego otwarciem połamana została jedna z ławek.

Sprawa kradzieży ogrodzenia zostanie oczywiście zgłoszona na policję.


Tagi:

Komentarze

 1. Piotr 25 maja, 2020 at 5:35 pm - Reply

  Wystarczyłoby zrobić estetyczny drewniany płotek, zamiast metalowego. I po problemie. Lepiej zapłacić pięc razy za powtarzanie po kradzieży.

  Ale drewniany jest droższy. I co gorsza estetyczniejszy. A estetyka to Katowic wróg.

 2. Igor 25 maja, 2020 at 1:37 pm - Reply

  Tak czytam komentarze pod tym artykułem i pojawiają się pewne refleksje. Prawda leży pośrodku, każdy ma trochę racji i trochę jej nie ma. Policja nie musiało tam być z soboty na niedzielę, bo nie może być wszędzie to fakt. Z drugiej strony nie dziwię się wkurzeniu ludzi, bo w ostatnich kilku tygodniach nie widzi już Policji, tylko Milicję pisu (i może mniej ich na „mobilizacji” w Warszawie i innych kluczowych dla władzy miejscach, oznaczałoby więcej ludzi na patrolach, a może nie, ale negatywny obraz policji jest już jak za PRL). Jeszcze inna sprawa, to fakt, że wszystkie miasta na świecie, które poradziły sobie z przestępczością, zrobiły to wespół z obywatelami. Dopóki do policji nie będzie zaufania i szacunku, to nie wygrają z przestępczością (a nie ma chociażby przez takie akcje jak w Warszawie). Nie wierzę, że nikt nie widział jak ściągają kawał ogrodzenia, obok są bloki, ale ludzie nie chcą reagować z różnych przyczyn. Polska to jednak państwo teoretyczne.

  • Dariusz 28 maja, 2020 at 10:10 am Reply

   Niestety ale nie jest do końca tak jak pisze autor artykułu. W sobotę będąc w parku z pieskiem zgłosiłem zauważyłem brak alementow ogrodzenia, nie tylko ja jeden ze spacerowiczów zgłosiłstarzy miejskiej która stała w parku że brakuje dwóch elementów ogrodzenia i dwa elementy leżą kawałek dalej w trawie. Panowie przyjęli zgłoszenie i będąc jeszcze 30 min w parku nie ruszyli się z miejsca. Jak widać całkowicie olali sprawę

 3. Paweł Skobar 25 maja, 2020 at 1:37 pm - Reply

  Katowice co roku wpłacają około 650 tyś na Fundusz Wsparcia Policji. Dodatkowo remontują komisariaty czy przekazują nieruchomości na rzecz Policji Polskiej. Utrzymanie PP to obowiązek państwa czyli władz centralnych a nie gminy. Patrząc na to że PP zaczęła służyć celom politycznym a nie obywatelom i w kilka tygodni straciła wizerunek służby godnej zaufania, na który z mozołem pracowała przez ostatnie prawie 30 lat przez co staje się na powrót Milicją Obywatelską, pierwsze cięcia budżetowe w Katowicach powinny zacząć się właśnie od środków na Nową Milicję Ludową.

 4. LG 25 maja, 2020 at 12:45 pm - Reply

  To Pan raczej zdaje się nie rozumieć. Wypraszam sobie takie wycieczki, nigdzie nie napisałem, że mają pilnować akurat tego miejsca, choć wiadomo
  takie miejsca przyciągają amatorów szybkiego zarobku lub dewastacji. To Pan założył w swojej wypowiedzi, cytuję: ” i akurat przy patrolowaniu dzielnicy na pewno trafiłaby na kradzież ogrodzenia w parku” że po co patrolować i tak się nie trafi na przestępstwo.

 5. LG 25 maja, 2020 at 10:35 am - Reply

  To rozumiem, że wg Pana redaktora Policja ma siedzieć na komisariacie i grzecznie czekać na zgłoszenia. Zaprawdę porażająca logika. Istnieje coś takiego jak czynnik odstraszjący, którym w tym wypadku są patrole. Kto mg pilnoać mienia, patrole obywatelskie? Już kiedyś było ORMO.
  Trochę powagi i rozwagi Panu życzę.

  • Grzegorz Żądło 25 maja, 2020 at 11:57 am Reply

   Źle pan rozumie. Albo inaczej, zapewne pan rozumie, ale woli pan zamieszczać głupie komentarze. Wyjaśnię więc krótko, zakładając, że jednak pan nie rozumie. Policja powinna patrolować miasto, ale pisanie, że to wina policji, że akurat nie było jej w nocy z soboty na niedzielę w Parku Boguckim przy wybiegu dla psów, jest skrajnie głupie.

 6. Mike 24 maja, 2020 at 2:32 pm - Reply

  A gdzie była Policja? Oczywiście zajmowała się szykanowaniem obywateli na rozkaz Kaczora, zamiast wykonywać swoje zadania. Reżimowa Policja woli się czepiać normalnych ludzi, a złodziei zostawia w spokoju.

  • Grzegorz Żądło 24 maja, 2020 at 2:49 pm Reply

   Ten komentarz to tak na poważnie? Gdzie była policja? A gdzie miała być, stać w nocy przy ogrodzeniu wybiegu dla psów?

   • LG 24 maja, 2020 at 5:41 pm Reply

    Może powinna patrolować dzielnicę…?!

    • Grzegorz Żądło 24 maja, 2020 at 6:47 pm Reply

     I akurat przy patrolowaniu dzielnicy na pewno trafiłaby na kradzież ogrodzenia w parku. Trochę powagi i rozwagi.

     • Lester 24 maja, 2020 at 11:04 pm Reply

      Panie Żądło. Jak widać nie nadają się nawet do pilnowania psiego WC. Kogo tu bronić?? Morderstwa, rozboje, kradzieże w Katowicach to standard. Sprawców brak. W tym czasie policja pilnuje pomnika kaczora.

     • Hajfa 24 maja, 2020 at 10:54 pm Reply

      A dlaczego nie!? Gdyby patrolowali takie miejsca to jest szansa na złoty strzał.

Dodaj komentarz

*
*