Reklama

Na drodze rowerowej kostka zostanie wymieniona na asfalt. Powodem jest wdrażanie ITS

Redakcja
Miasto wymieni krótki fragment niezgodnej ze standardami nawierzchni na jednej z dróg rowerowych. Ta zmiana została wymuszona podczas wdrażania Inteligentnego Systemu Transportowego.

Wiele skrzyżowań już zostało przebudowanych w związku z trwającymi pracami nad ITS. Ten system wymagał nie tylko montażu nowych sterowników w sygnalizatorach świetlnych, ale również rozebrania nawierzchni w celu instalacji czujników. Te rozwiązania w zakresie sterowania ruchem drogowym mają usprawnić przepływ pojazdów. Teraz prace rozpoczną się na kolejnym ruchliwym skrzyżowaniu.

Miasto musi przebudować przejazdy rowerowe na skrzyżowaniu al. Roździeńskiego – ul. Dobrowolskiego – ul. Dudy-Gracza. Przy okazji powstaną nowe przejazdy przez al. Roździeńskiego w relacji północ-południe. W miejscu, gdzie są obecnie tylko pasy będzie możliwe przejechanie z drogi wzdłuż Muzeum Śląskiego na drogę przy hotelu Novotel. Nawierzchnia w obrębie skrzyżowania zostanie wykonana zgodnie z obowiązującymi standardami z czerwonej masy asfaltobetonowej. Kostka zniknie z wysepek na przejazdach przez ul. Dobrowolskiego i zostanie wymieniona na krótkim odcinku wzdłuż ul. Dudy-Gracza, od skrzyżowania z al. Roździeńskiego do zjazdu na hotelowy parking. Ponadto tutaj droga rowerowa nie będzie już zmieniać strony. W całości zostanie poprowadzona bliżej jezdni.

W związku z zaplanowanymi pracami, od środy 20 września konieczne jest wprowadzenie czasowych zmian w ruchu na skrzyżowaniu. Pasy w rejonie skrzyżowania mogą być częściowo zawężane i pojawią się nowe znaki.


Tagi:

Komentarze

  1. Rafał R 19 września, 2023 at 10:26 am - Reply

    A ja proponuję sprawdzić jaki standard ma DDR na przykład na ulicy Jankego od Ochojca do końca przy Szkole Policji, ze szczególnym uwzględnieniem odcinków od Kolejowej do Prusa i od Armii Krajowej do końca przy torach kolejowych przy Szkole Policji. A to niestety nie jest jedyna takiej jakości DDR w Katowicach.

  2. Ravger 19 września, 2023 at 9:02 am - Reply

    Niezgodne ze standardami to jest dopiero to, co się wyprawia z tą DDR na Dudy-Gracza w okolicy Novotelu oraz na odcinku od Maślińskiego w stronę Warszawskiej, gdzie z powodu latarni czerwona kostka biegnie sobie nagle środkiem.

Dodaj komentarz

*
*