Reklama

MZUiM unieważnił przetarg na oznakowanie nowej strefy płatnego parkowania

Zdjęcie archiwalne.

G. Ż.
Miejski Zarząd Ulic i Mostów unieważnił w poniedziałek przetarg na wdrożenie oznakowania nowej strefy płatnego parkowania, chociaż swoje oferty złożyły dwie firmy i obydwie zmieściły się w planowanym budżecie.

Kilkanaście dni temu MZUiM otworzył oferty w przetargu na wykonanie oznakowania pionowego i poziomego obszaru płatnego parkowania. To bardzo duże zadanie. Wybrany wykonawca będzie musiał wymienić i/lub zamontować kilka tysięcy nowych znaków pionowych. Do tego dochodzi usunięcie i namalowanie znaków pionowych.

Na te prace MZUiM miał zarezerwowane 2,5 mln zł. W przetargu wpłynęły dwie oferty. Obydwie mieściły się w zakładanym budżecie. Konsorcjum firm Zakład Wielobranżowy „Dromax” mgr inż. Piotr Jelonek z Bytomia i DAKRO – Józef Karkoszka z Bytomia zaproponowało 1 660 480,62 zł (zamówienie minimalne 1 377 177,99 zł, prawo opcji – 283 302,63 zł. Z kolei FENIX SR Sp. z o.o. z Warszawy opiewała na 1 804 363,56 zł (1 332 043,56 zł zamówienie minimalne, prawo opcji – 472 320 zł).

Mimo że obydwie firmy chciały za swoje usługi znacznie mniej pieniędzy niż był w stanie przeznaczyć MZUiM, postępowanie zostało unieważnione. Jak się dowiedzieliśmy, jeden z oferentów nie złożył wszystkich niezbędnych dokumentów, a drugi po prostu wycofał swoją ofertę, tracąc jednocześnie 20 000 zł wadium.

W najbliższym czasie MZUiM ogłosi kolejny przetarg na wykonanie oznakowania w nowej SPP.

Przypomnijmy, nowe oznakowanie, a co za tym idzie, nowa organizacja ruchu w centrum Katowic będzie oznaczać konieczność likwidacji kilkuset miejsc parkingowych.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*