Reklama

Muzyczne podróże w centrum Katowic. Pierwszy w tym roku festiwal z publicznością w mieście

Zespół Barba, fot. Gábor Erdélyi.

Redakcja
Pierwszy muzyczny festiwal w Katowicach z udziałem publiczności. Na plenerowych koncertach publiczność ruszy w muzyczną podróż po Bałkanach, Afryce i Wielkopolsce.

Największe festiwalowe wydarzenia w Katowicach dopiero się zaczną. Na razie wielkie imprezy jeszcze nie są możliwe, ale ich przedsmak można poczuć na corocznym Festiwalu Muzyki Świata Ogrody Dźwięków. Impreza odbędzie się w dniach 11-12 czerwca, czyli w nadchodzące piątek i sobotę. Choć czasy dla organizatorów są trudne, to udało się zaprosić zagranicznych reprezentantów sceny world music. Przed katowicką publicznością wystąpi zespół Babra. Węgierscy muzycy z Budapesztu zagrają bałkańską muzykę. To pierwszego dnia, a drugi należeć będzie do artysty z Gambii, który mieszka w Polsce. Buba Badjie Kuyateh zagra na tradycyjnym afrykańskim instrumencie strunowym, czyli korze. Po nim wystąpi saksofonista Michał Fetler. Muzyczne tradycje wielkopolski w jego wersji zabrzmią podczas występu projektu Polmuz, w którym towarzyszy mu jeszcze kilku świetnych muzyków.

Festiwal w podcieniach Miasta Ogrodów przy pl. Sejmu Śląskiego odbędzie się z zachowaniem obowiązujących obostrzeń. Na widowni zmieści się ok. 150 słuchaczy. Bilety na jeden wieczór kosztują: 15 zł (z Katowicką Kartą Mieszkańca) i 30 zł (normalny). Karnet na dwa wieczory: 25 zł (z Katowicką Kartą Mieszkańca) i 50 zł do kupienia na kupbilecik.pl oraz przed wydarzeniem (do wyczerpania puli miejsc). Koncerty rozpoczną się o godzinie 18.00. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*