Reklama

Murapol zbuduje w Giszowcu duże osiedle

Murapol zbudował w Katowicach mieszkania m.in. przy ul. Bażantów.

G. Ż.
Ponad 1,6 tysiąca mieszkań oraz obiekty handlowo-biurowe mają powstać przy ul. Karolinki w Giszowcu. Wybuduje je jeden z największych polskich deweloperów, Grupa Murapol. Inwestor zawarł już przedwstępną umowę kupna działki o powierzchni 9,4 hektara od Wawel Development. Grunt kosztował 25 mln zł netto.

Ul. Karolinki to niewielka ulica w pobliżu tzw. „trzech garbów” na Giszowcu. Łączy się z ul. 73 Pułku Piechoty. Niedługo powstanie tu nowy węzeł drogowy, bo obecnie niemal codziennie zjazd z ul. Pszczyńskiej się korkuje. Miasto dostało na ten cel rządowe dofinansowanie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak Katowice przebudują drogi za pół miliarda

Wawel Development ma tu prawo użytkowania wieczystego gruntu o powierzchni prawie 10 ha gruntu, którego właśnie się pozbywa. Na razie zawarł z Grupą Murapol umowę przedwstępną. Najpóźniej do 30 sierpnia 2019 roku ma zostać zawarta umowa definitywna, która jednak zależy od spełnienia kilku warunków. Chodzi o dokonanie zmiany celu użytkowania wieczystego nieruchomości (o ile będzie taka potrzeba), uzyskanie satysfakcjonujących wyników z badań geologiczno-górniczych, geotechnicznych i geomechanicznych, przeniesienie na nowego właściciela decyzji o warunkach zabudowy, uzyskanie prawomocnej decyzji o udzieleniu pozwolenia na budowę umożliwiającej realizację projektu deweloperskiego i usunięcie obciążeń nieruchomości uwidocznionych w księdze wieczystej.

Jak informuje Grupa Murapol, przy ul. Karolinki ma powstać 1 658 mieszkań w trzynastu budynkach o łącznej powierzchni użytkowej ok. 70 468 m kw. Uzupełnieniem inwestycji będą cztery obiekty biurowo-usługowo-handlowe o powierzchni użytkowej ok. 24.878 m kw. Dla całego kompleksu ma powstać 1 670 miejsc parkingowych.

Inwestycja przy ul. Karolinki w Katowicach będzie zdecydowanie największym przedsięwzięciem deweloperskim Murapolu w czasie naszej całej 16-letniej obecności na polskim rynku nieruchomościowym. Nabywany grunt nie jest łatwym terenem do realizacji inwestycji deweloperskiej, ale tworzy idealne warunki do wybudowania zrównoważonego osiedla, które przyszłym mieszkańcom zaoferuje, poza lokalami mieszkalnymi, także rozbudowaną infrastrukturę – mówi Michał Sapota, prezes zarządu Murapol S.A.

Projektem architektonicznym osiedla zajmie się pracownia spółki Murapol Architecture Drive – Jeżeli chodzi o wizualizacje, to jeszcze ich nie ma. Podpisana umowa jest przedwstępną. Wizualizacje przygotowujemy tuż przed wprowadzeniem mieszkań do oferty sprzedaży – poinformowała nas Małgorzata Gaborek, dyrektor ds. public relations Grupy Murapol.

To kolejny projekt bielskiego dewelopera w Katowicach. W ciągu 8 ostatnich lat Murapol zbudował tu 1,4 tys. mieszkań, a kolejnych 700 jest w przygotowaniu. Najwięcej mieszkań spółka wybudowała w Kostuchnie, przy ul. Bażantów. Pozostałe inwestycje to Mała Skandynawia, Murapol Śląskie Ogrody i Murapol Nowy Bażantów. Obecnie trwa przygotowywanie inwestycji przy ul. Nasypowej, gdzie powstaną dwa budynki ze 185 mieszkaniami.


Tagi:

Komentarze

  1. chris 13 lutego, 2019 at 1:34 pm - Reply

    dobre….a gdzie przedszkole,szkoła, itd…..no tak po drugiej stronie „jedynki”.
    i te piękne widoki na wylotówkę z jednej strony….kopalnia z drugiej…
    a do snu ..cisza…..nie przepraszam….piękny hałas nie dość że z trasy, z kopalni, to jeszcze z budowanego węzła…

  2. robert 28 kwietnia, 2017 at 4:06 pm - Reply

    Gratuluje pomysłu z budową osiedla na terenach hałd pokopalnianych i przy wiecznie zakorkowanej drodze z ruchem ciężarówek obsługujących Kopalnie Staszic

Dodaj komentarz

*
*