Reklama

Most nad Rawą przejezdny, ale mieszkańców czekają kolejne utrudnienia

Redakcja
Przebudowa mostu nad Rawą dobiega końca. W końcu można przejechać ul. Bohaterów Monte Cassino. Jednak niebawem znowu będzie problem z przejazdem pomiędzy Zawodziem a Bogucicami.

W końcu bez utrudnień można przejechać jedną z głównych ulic Zawodzia. Przebudowa mostu i kładek w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino rozpoczęła się we wrześniu 2022 roku. Przez ponad 1,5 roku organizacja ruchu była wiele razy zmieniana. Zwężenia były nie tylko na obiekcie, ale również pod nim, na ul. Bagiennej (DK 79).

Prace na moście i zachodniej kładce nad Rawą były najpierw wykonywane przez firmę Strabag. Za ponad 6 mln złotych wyremontowano elementy konstrukcyjne, m.in. poprzez odtworzenie uszkodzonej otuliny prętów zbrojeniowych. Poza tym wykonano zabezpieczenia antykorozyjne powierzchni. Na nowo została ułożona nawierzchnia i chodnik. Bariery i balustrady zostały odtworzone, a powierzchnie betonowe zabezpieczone powłokami malarskimi oraz powłoką antygraffiti.

Następnie MZUiM podpisał w kwietniu zeszłego roku umowę z firmą Diag Most, która zajęła się przebudową mostu i kładek dla pieszych w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino nad ul. Bagienną. To część bardzo dużego zamówienia o wartości 31 mln złotych, które obejmuje łącznie 5 obiektów.
Zgodnie z informacją na stronie MZUIM-u, prace miały trwać do końca czerwca tego roku. Teraz obiekt został dopuszczony do ruchu. Jednak, jak informuje Dawid Kwiecień z Katowickiej Agencji Wydawniczej, docelowa organizacja nie została wdrożona, ponieważ wykonawca jeszcze nie zakończył wszystkich prac.

Szykują się kolejne utrudnienia

Wymiana wiaduktu nad S86. Pierwsze zmiany dla kierowców w niedzielę

Mieszkańcy Zawodzia i okolic nie będą się długo cieszyli z przejezdnego obiektu. To dlatego, że wyburzany będzie kolejny. GDDKiA w minioną niedzielę zaczęła przygotowania do wymiany wiaduktów i kładki technologicznej przebiegającej nad drogą S86. Na razie nie wiadomo, jak będzie wyglądała organizacja ruchu w trakcie inwestycji, która ma potrwać do końca przyszłego roku. Jednak wszystko będzie jasne w najbliższych tygodniach. Wykonawca, firma Primost Południe, za około dwa tygodnie zacznie budować kładkę dla pieszych, która umożliwi przejście nad al. Roździeńskiego w trakcie realizacji inwestycji. Jednak kierowcy będą musieli omijać ten obiekt, ponieważ konieczność likwidacji wiaduktów w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino będzie wymagała dużych ograniczeń w ruchu. Kładka powinna zacząć powstawać na początku sierpnia, a jej budowa ma potrwać około 3 tygodnie.


Tagi:

Komentarze

 1. AA 3 lipca, 2024 at 10:54 pm - Reply

  Ja tylko nieskromnie zapytam: czy obu tych inwestycji nie można było prowadzić jednocześnie?
  Przecież to zakrawa na absurd. Obecne prace polegające tylko na wyłączeniu po 1 pasie na S86 powodują korki od Będzina aż po Giszowiec. Gdy przebudowa wejdzie w fazę przeniesienia ruchu na jedną jezdnię to korek będzie od Siewierza po Tychy.
  Do kompletu mamy wciąż nieukończony remont na S1 Podwarpie Dąbrowa który to stanowiłby idealny objazd dla S86.
  Tytani intelektu postanowili jeszcze też w tym samym momencie rozgrzebać Strzelców Bytomskich i Milowicką – gdyby komuś do głowy wpadł pomysł aby ominąc S86 przez Dąbrówkę Małą.

  O remoncie A4 od węzła Murckowska do bramek w Brzęczkowicach już nawet nie wspominam.

  • mieszkaniec 4 lipca, 2024 at 7:14 am Reply

   S1 w Dąbrowie oddali do użytku wczoraj albo przed wczoraj.

   • Rafał R 4 lipca, 2024 at 8:01 am Reply

    Ale korki dalej są bo nie skończyli jeszcze całkiem węzła Pogoria. Termin jest chyba do końca roku z tego co się orientuję.

Dodaj komentarz

*
*