Reklama

Mieszkańcy os. Gwiazdy chcą spotkania w sprawie wylotu z tunelu

Ł. K.
Przebudowa wylotu z tunelu na al. Roździeńskiego oprotestowana przez mieszkańców os. Gwiazdy. Boją się, że inwestycja wpłynie negatywnie na ich najbliższe otoczenie. Rada dzielnicy apeluje o spotkanie w tej sprawie.

Konsultacje w sprawie dużej drogowej inwestycji się zakończyły, ale obawy mieszkańców nie zniknęły. Na os. Gwiazdy sprawa przebudowy wylotu po wschodniej stronie tunelu na al. Roździeńskiego to gorący temat. Mieszkańcy złożyli dwa tygodnie temu w urzędzie listę protestacyjną, bo sprzeciwiają się planom miasta. Zgodnie z nimi, na wylocie z tunelu miałaby powstać estakada, która umożliwi jazdę w kierunku Tychów (DK86), czyli zjazd w ul. Murckowską. To budzi duże wątpliwości, bo mieszkańcy boją się, że nowe połączenie dróg będzie oznaczało duży ruch samochodów zaraz za oknami na wysokości od czwartego do szóstego piętra. Ponadto, jak można przeczytać na Platformie Konsultacji Społecznych, jeśli zajdzie taka potrzeba, to w zakres inwestycji zostanie włączona droga osiedlowa. Biegnie ona równolegle do al. Roździeńskiego, tuż za ekranami akustycznymi. To pozbawiłoby mieszkańców rosnącej tam zieleni i miejsc parkingowych.

PRZECZYTAJ TEŻ: Przebudowa wylotu z tunelu na al. Roździeńskiego. Mieszkańcy boją się o parkingi i zieleń

Ostatniego dnia konsultacji do urzędu złożona została lista protestacyjna i uchwała Rady Jednostki Pomocniczej nr 3 w Zawodziu. – Podjęliśmy uchwałę dotyczącą przebudowy, bo chcielibyśmy, żeby rada była informowana o zakresie działania – mówi Anna Kurzydło, przewodnicząca rady w Zawodziu. Dodaje, że dzielnicowi radni nie wiedzieli nawet o konsultacjach w tej sprawie. Wokół inwestycji krąży też coraz więcej pogłosek. Dlatego urzędnicy powinni zastanowić się nad spotkaniem z mieszkańcami. Już teraz przebudowa budzi spore emocje, choć do jej realizacji pozostało jeszcze dużo czasu. W tym roku miałby zostać ogłoszony przetarg na zaprojektowanie nowego wylotu z tunelu, a prace nad nim powinny się zakończyć w 2020 roku. Termin przebudowy jeszcze nie został oficjalnie podany, ale najprawdopodobniej powinna się ona rozpocząć dopiero po zakończeniu inwestycji na węźle w Giszowcu.


Tagi:

Komentarze

  1. Looki 29 lipca, 2019 at 10:47 pm - Reply

    w ten oto sposob – nigdy nic nie zostanie zrobione nowoczesnie i na poziomie… Niech sa korki i spaliny

  2. buzz 25 lipca, 2019 at 7:40 pm - Reply

    niech się korkuje! przecież im więcej elementów zniechęcających do korzystania z samochodu, tym lepiej dla mieszkańców i miasta

Dodaj komentarz

*
*