Reklama

Mieszkańcy nie chcą nowej drogi. Urzędnicy odpuszczają

Naczelnik wydziału budownictwa i planowania przestrzennego Roman Olszewski.

Szymon Kosek
Mieszkańcy Starej Ligoty protestują przeciwko planom przedłużenia ul. Wodospady. Droga, przebiegająca ponad doliną Kłodnicy, miałaby się łączyć z ul. Kłodnicką. Taką możliwość zakłada projekt planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ulic Rolnej i Kłodnickiej. Urzędnicy deklarują, że wsłuchają się w uwagi mieszkańców.

O planie mieszkańcy okolic ulicy Wodospady rozmawiali we wtorek z urzędnikami. Już na początku usłyszeli zapewnienia, że ich sprzeciw zostanie uwzględniony. Naczelnik wydziału budownictwa i planowania przestrzennego Roman Olszewski tłumaczył, że przedłużenie drogi nie ma strategicznego znaczenia dla ruchu samochodowego, dlatego urząd nie będzie go forsował. –Biorąc pod uwagę państwa głosy postanowiliśmy, że nowej drogi tam nie będzie. Ani lokalnej, ani zbiorczej – mówił wiceprezydent Waldemar Bojarun. Nie jest to jednak do końca prawda. By całkowicie wykluczyć przedłużenie ul. Wodospady, mieszkańcy muszą przesłać do urzędu miasta odpowiedni wniosek. Mają na to czas do 31 marca.

Przedłużeniu ulicy mieszkańcy sprzeciwiali się już wcześniej. W grudniu ubiegłego roku przesłali do urzędu miasta petycję, pod którą podpisały się 224 osoby. Proponowali w niej, by zamiast Wodospady, do ulicy Kłodnickiej wydłużyć Hetmańską. Mieszkańcy argumentowali, że takie połączenie nie będzie ingerować w strukturę mieszkaniową tak bardzo, jak wydłużenie Wodospady. Chodzi im też o przyrodnicze walory doliny Kłodnicy, które poprowadzona nad nią droga mogłaby zakłócić.

Jak mówi Roman Olszewski, miasto bierze pod uwagę też taką możliwość. –W projekcie jest też miejsce na przedłużenie Hetmańskiej. Na razie jednak wstrzymujemy się z konkretnymi propozycjami ze względu na planowaną przez kolej rozbudowę torowiska w tym miejscu. Być może będzie trzeba postawić tam mur oporowy, zamiast zwykłego nasypu. Dodaje też, że rezygnacja z drogi samochodowej nie wyklucza utworzenia na przedłużeniu Wodospady ścieżki pieszej, która również mogłaby łączyć się z Kłodnicką.


Tagi:

Komentarze

  1. Wit 1 marca, 2017 at 9:41 pm - Reply

    Podbijam, serwis może coś napisze na ten temat. Korki z rana są przykre

  2. Marcin 1 marca, 2017 at 12:21 pm - Reply

    Co z planami przedłużenia ulicy Bocheńskiego do Kijowskiej?? to faktycznie usprawniłoby ruch. Odciążyło Ligotę i dało prawie bezkolizyjne połączenie Panewnik. Zamiast tego wybudowano przedłużenie ulicy Kijowskiej.

Dodaj komentarz

*
*