Reklama

Mieszkańcy komentują postawienie blaszanego kontenera na bilety przy dworcu autobusowym na ul. Sądowej

Redakcja
Pod naszą wczorajszą publikacją o blaszanym kontenerze do sprzedaży biletów, który stanął przy wybudowanym za 66 mln zł dworcu autobusowym przy ul. Sądowej, mieszkańcy zamieścili na Facebooku już prawie 200 komentarzy. Niektóre z nich w bardzo dowcipny sposób komentują sytuację. Pojawiły się nawet wizualne przeróbki kontenera.

Przypomnijmy, prywatny przedsiębiorca wydzierżawił od prywatnego właściciela działkę tuż przy nowym dworcu autobusowym i postawił na niej blaszany kontener, w którym będzie sprzedawał bilety autobusowe. Sam przyznaje, że kontener wygląda źle w otoczeniu nowego dworca, ale argumentuje, że po przeprowadzce przewoźników z ul. Piotra Skargi, gdzie prowadził sprzedaż, musi ratować swoją firmę. Zapowiada, że ułoży kostkę brukową od chodnika do kontenera, a obok niego posieje trawę i posadzi tuje.

M.in. tego obawiają się mieszkańcy. Kostka brukowa i tuje to od lat symbol niskiego standardu estetycznego, który upodobali sobie Polacy.

Właściciel kontenera zapowiada, że wokół niego posadzi tuje”. To brzmi jak groźba – wiadomo jakie ma żądania? – ironizuje Łukasz Studnicki.

“Wspaniałe! te thuje dopełnią całości … Tylko żeby nie zapomniał o oczku wodnym, dwóch krasnalach i dużej efektownej reklamie w formie 2 dużych i trzech mniejszych banerów” – dodaje użytkownik Mi Lubi.
Inni idą jeszcze dalej. “Kolumny bym dołożyła a la dworek szlachecki – pisze Kasia Panter.
Na tuje zwraca też uwagę Natalia Krupa.
 Jakub Halor zauważa ironicznie, że do kompletu brakuje jeszcze toj-toja i śmietnika.
Łukasz Aksamit przekonuje, że postawienie czegoś takiego przy nowy dworcu, było tylko kwestią czasu.
Z kolei Dawid Mielcarski podpowiada jak jeszcze można by uatrakcyjnić przestrzeń przy dworcu.
Jan Fiałkowski nie ma wątpliwości, że kontener idealnie wpisał się w otoczenie dworca.
Na deser zostawiliśmy dwie próby upiększenia blaszanego kontenera, w których główną rolę odgrywa dach przeniesiony z centrum przesiadkowego w Zawodziu.

Najpierw do pracy zabrał się autor popularnej strony Sto lat planowania, która pokazuje absurdy urbanistyki i architektury.

 

Jego pracę szybko udoskonalił  Tomasz Dyba.

 

Co będzie dalej? Komentarzy wciąż przybywa, ale my czekamy teraz na ten najważniejszy – ze strony urzędu miasta.


Tagi:

Komentarze

  1. Katowiczanin 16 marca, 2021 at 6:45 pm - Reply

    Ja mam szczerą nadzieję, że Lech Mazurkiewicz – właściciel tej obskurnej budy – przez pandemię zbankrutuje i przestanie szpecić tak ważną przestrzeń publiczną swoim “biznesem”, czego mu życzę. Jeżeli naprawdę facet nie potrafi funkcjonować bez oszpecenia tego kraju to niech lepiej plajtuje. Przynajmniej taki będzie pożytek z pandemii.

  2. Ss 16 marca, 2021 at 5:16 pm - Reply

    Cale katowice brud i syf z szamba perfumeri sie nigdy nie zrobi !!!!

  3. Taki tam 16 marca, 2021 at 11:22 am - Reply

    Jeszcze grafficiarze powinni dodać swoje 5 złotych czymś w stylu ***** gks lub inny ruch i wartość inwestycji na pewno wzrośnie z 66 do 100 albo i więcej 🙂

Dodaj komentarz

*
*