Reklama

Mężczyzna położył się w nocy na pasach. Najechał na niego dostawczak. Nie wiadomo kim jest ofiara

Redakcja
Tragiczna sytuacja w Częstochowie. Mężczyzna położył się na przejściu dla pieszych. Najechał na niego dostawczy mercedes, a jego kierowca odjechał i nie udzielił pomocy pieszemu. Został zatrzymany, a badanie wykazało, że znajdował się pod wpływem alkoholu. Policja nie ustaliła tożsamości ofiary i publikuje jej zdjęcia.

W środę 6 lipca około godz. 4 w nocy przy alei Wolności w Częstochowie kierowca samochodu dostawczego marki Mercdes najechał na pieszego, który w wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu. Na nagraniu z monitoringu widać widać jak chwilę wcześniej mężczyzna kładzie się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Leżącego mężczyznę najpierw omija białe iveco, a po chwili najeżdża na niego dostawczy mercedes.

Śledczy ustalili, że kierowca mercedesa nie obserwował właściwie przedpola jazdy i nie zachował ostrożności zbliżając się do pasów. Po najechaniu na pieszego kontynuował jazdę, nie udzielając mu pomocy. W dodatku w chwili zatrzymania badanie wykazało, że znajdował się pod wpływem alkoholu (0,32 promila). Na razie nie wiadomo jeszcze czy w chwili zdarzenia również był pod jego działaniem, a jeśli tak, to jakie było jego stężenie.

W piątek kierowca mercedesa został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia. Grozi mu do 12 lat więzienia. Decyzją sądu został objęty policyjnym dozorem.

W dalszym ciągu nie wiadomo kim jest ofiara wypadku. Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu jego tożsamości proszone są o kontakt z częstochowską policją pod numerem 47 85 812 55 lub z najbliższą jednostką policji dzwoniąc pod numer alarmowy 997 lub 112.

Rysopis: wiek około 50 lat, około 172 cm wzrostu, krępej budowy ciała, włosy krótkie jasne.

Ubrany był w: białą koszulkę typu t-shirt w paski koloru niebieskiego i czerwonego, spodnie jeansowe koloru niebieskiego, buty sportowe koloru zielonego z żółtą literą „N” po zewnętrznej i wewnętrznej stronie cholewki.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*