Reklama

Matka chłopca znalezionego na klatce schodowej w Zawodziu usłyszy zarzuty

Ł. K.
Matka chłopca, który został znaleziony w Zawodziu, nie została dzisiaj doprowadzona do prokuratury. Policja nadal zbiera wszystkie informacje niezbędne do przekazania sprawy. Jutro 27-letnia kobieta ma usłyszeć zarzuty. Niewykluczone, że dziecko cierpi na poważną chorobę.

O chłopcu, który został znaleziony na klatce schodowej w Zawodziu, zrobiło się głośno w całej Polsce. Przypomnijmy, wszystko zaczęło się w sobotę wieczorem. O zagubionym kilkuletnim dziecku poinformowała policję mieszkanka bloku przy ul. Łącznej 5. Chłopiec został przebadany i przewieziony do jednej z katowickich placówek opiekuńczych.

PRZECZYTAJ TEŻ: Mały chłopiec błąkał się po Zawodziu. Policja próbuje ustalić kim jest

Od tego momentu trwały poszukiwania rodziców kilkuletniego dziecka. W niedzielę policjanci poprosili o pomoc mieszkańców. Okazało się, że to wystarczyło. Po ukazaniu się informacji funkcjonariusze otrzymali bardzo dużo sygnałów od mieszkańców Katowic. Dzięki jednej z nich policjanci ustalili dane chłopca i odnaleźli jego matkę. Wczoraj 27-letnia kobieta trafiła do aresztu. W chwili zatrzymania była trzeźwa. Matka chłopca została przesłuchana, ale policja nadal nie zdradza szczegółów.

PRZECZYTAJ TEŻ: Matka kilkuletniego chłopca, znalezionego na klatce schodowej w Katowicach, została zatrzymana przez policję

Jak informuje, nadkom. Paweł Warchoł, oficer prasowy katowickiej policji, trwają przygotowania do przekazania sprawy Prokuraturze Rejonowej Katowice-Wschód. Policjanci zbierają materiały dowodowe i ustalają okoliczności zagubienia dziecka. Prokuratura zarządziła doprowadzenie zatrzymanej na środę. Kobieta zostanie przesłuchana przez prokuratora i usłyszy zarzuty. Policja prowadzi sprawę pod kątem narażenia chłopca na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Kara dla matki kilkuletniego dziecka może być surowsza, bo ma ona odpowiadać dokładnie za przestępstwo z paragrafu drugiego art. 160 Kodeksu Karnego, który dotyczy opiekuna dziecka. 27-latce może za to grozić nawet do 5. lat pozbawienia wolności.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*