Reklama

Małe pingwiny i żyrafa oraz otwarcie pawilonu lasu deszczowego Ameryki Południowej. Zoo świętuje 65. urodziny

Źródło: https://slaskiezoo.pl/

Redakcja
Śląski Ogród Zoologiczny obchodzi 65-lecie istnienia. W urodzinowy weekend będzie można nie tylko skorzystać z przygotowanych atrakcji, ale również poznać nowych podpiecznych zoo. Największą atrakcją będzie otwarcie nowego pawilonu.

Ostatnio w chorzowskim zoo sporo się dzieje. Na świat przyszły żyrafa i dwa pingwiny Humboldta. Po nowym wybiegu biegają rysie i rosomaki, a w piątek otwarty zostanie nowy pawilon lasu deszczowego Ameryki Południowej. Wszystkie te nowości można zobaczyć na żywo w trakcie urodzinowego weekendu. Od 6 do 8 października Śląski Ogród Zoologiczny zaprasza do wspólnego świętowania jubileuszu 65-lecia istnienia.

PRZECZYTAJ TEŻ: W Śląskim ZOO urodziła się żyrafa

Oficjalne obchody rozpocznie piątkowa gala jubileuszowa, w której wezmą udział zaproszeni goście. Po zakończeniu uroczystości, zaplanowane zostało oficjalne otwarcie pawilonu lasu deszczowego, który będzie dostępny dla zwiedzających od 7 października. W związku z wydarzeniem w piątek ogród zoologiczny będzie czynny dla zwiedzających od 9:00 do 13:00. Otwarte dla wszystkich atrakcje rozpoczną się w sobotę i potrwają do niedzieli.

Sobota będzie pierwszym dniem, w którym odwiedzić będzie można nowy pawilon lasu deszczowego Ameryki Południowej. Pawilon będzie dostępny w ramach biletu wstępu do zoo (bez dodatkowych opłat). W niedzielę przygotowano rodzinną zabawę na dużej łące przy słoniarni. W tym dniu ogród odwiedzą przedstawiciele zaprzyjaźnionych firm i instytucji. Swoje stoiska otworzą m.in. Kolejkowo, Katowice Airport, Nadleśnictwo Katowice, Śląski Ogród Botaniczny czy Planetarium Śląskie. Wspólna zabawa potrwa od 11:00 do 17:00. Jednym z jej elementów będzie przygotowana gra terenowa o nazwie ZOO-Tropiciele. To będzie okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę o zwierzętach i sprawdzić, jak dobrze goście znają chorzowskie zoo. Na terenie ogrodu zoologicznego zorganizowana została także wystawa archiwalnych fotografii ogrodu. Zdjęcia umieszczone zostały w okolicy miejsc, w których zostały wykonane. Fotografie oglądać będzie można do połowy listopada.

Z okazji urodzin w dniach 7-8 października obowiązywała będzie promocyjna cena biletów wstępu: 13,00 zł (bilet normalny), 7,50 zł (bilet ulgowy), 32,50 zł (bilet rodzinny). Bilety w promocyjnych cenach dostępne będą wyłącznie w kasach zoo (brak możliwości zakupu biletów elektronicznych z rabatem). Promocja nie będzie łączyła się ze zniżką dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Zoo w urodzinowy weekend zwiedzać będzie można od 9:00 do 18:00 (wstęp i kasy do 17:00).


Tagi:

Komentarze

  1. […] Pawilon  lasu deszczowego, dwa małe pingwiny i żyrafa, która niedawno przyszła na świat. W chorzowskim zoo jest sporo nowości, ale jest też duża okazja do świętowania. O promocyjnych cenach i atrakcjach przygotowanych na urodzinowy weekend pisaliśmy TUTAJ. […]

Dodaj komentarz

*
*