Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Zaczęło się już robić mocno jesiennie, a mimo to nie brakuje plenerowych propozycji. Dla tych, którym nieco niższa temperatura nie przeszkadza, jest kilka propozycji. Szczegóły poniżej w naszym cotygodniowym rozkładzie jazdy.

SOBOTA

20. urodziny Ośrodka Sportowego SŁOWIAN

Jednym z głównych punktów programu pikniku będzie turniej piłki nożnej dla szkół podstawowych. Poza sportową rywalizacją na terenie imprezy przygotowano atrakcje: dmuchańce, malowanie twarzy, watę cukrową i popcorn. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich chętnych, niezależnie od wieku czy umiejętności sportowych. Rozpoczęcie pikniku o godz. 10:00. Całe wydarzenie odbędzie się na terenie Ośrodka Sportowego SŁOWIAN przy ul. 1 Maja 99.

Ekotyki, Galeria Szyb Wilson

Mydła, kremy, olejki i wiele innych kosmetyków znajdą goście Szybu Wilson podczas targów Ekotyki. Wspólną cechą tych wszystkich wyrobów są naturalne składniki. To dobre miejsce na zakupy przed jesienno-zimowym okresem. W trakcie wydarzenia będzie też można kupić biżuterię, świece i wiele innych produktów. Poza tym staną stoiska z jedzeniem i piciem. Wstęp jest wolny. Targi potrwają w godz. 11:00-18:00. Więcej TUTAJ.

Daria ze Śląska w kinie Rialto

W tym roku Daria ze Śląska podbijała festiwale. Jej debiutancka płyta z mocnymi i bezpośrednimi tekstami przypadła do gustu wielu osobom. W Katowicach będzie promowała właśnie wydany w kwietniu tego roku album „Daria Ze Śląska Tu Była”. Jej koncert w Rialto rozpocznie się o godz. 20:30. Pozostało już niewiele biletów na parter w cenie 80 zł. Więcej TUTAJ.

Rawa Blues Festival

To będzie już 41. edycja festiwalu Rawa Blues. Na uczestników czeka 12 godzin muzyki. W tym roku będzie więcej rock&rolla i atrakcje na koronie Spodka. Nowością jest też w tym roku możliwość wychodzenia i wracania do Spodka w trakcie imprezy. Podczas imprezy wystąpią Altered Five Blues Band, Philip Sayce, Albert Cummings, Troy Redfern, Restless, Shakin Dudi i Boogie Boys. Bilety w cenie od 110 złotych można nadal kupić TUTAJ. Początek imprezy o godz. 11:00.

NIEDZIELA

My Som Tukej, kino Rialto

Słynny „tryptyk śląski” jednego dnia w Rialto. W ramach cyklu Przystanek Śląsk wyświetlone zostaną najbardziej znane obrazy Kazimierza Kutza. O godz. 14:30 pokaz filmu „Sól ziemi czarnej”, o godz. 17.00 debata o języku śląskim połączona z pokazem „Perła w koronie”, a ostatni seans filmu „Paciorki jednego różańca” rozpocznie się o godz. 20:15. Bilety kupuje się na osobne pokazy, ale są w atrakcyjnej cenie 5 zł. Więcej o wydarzeniu TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

65-lecie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego

Pawilon  lasu deszczowego, dwa małe pingwiny i żyrafa, która niedawno przyszła na świat. W chorzowskim zoo jest sporo nowości, ale jest też duża okazja do świętowania. O promocyjnych cenach i atrakcjach przygotowanych na urodzinowy weekend pisaliśmy TUTAJ.

Katowicki Oktoberfest na Rynku

Już od piątku na katowickim Rynku można zjeść dania z foodtrucków i napić się piwa. Przez cały weekend potrwa Oktoberfest, podczas którego pojawią się browary rzemieślnicze. W ofercie oprócz klasycznych piw, również bardziej wyszukane style. Głodni znajdą tu m.in. kuchnię meksykańską, węgierskie langosze i azjatycki streetfood. Jak zapowiadają organizatorzy, nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Stoiska będą czynne w godz. 12:00 – 22:00 (sobota), 12:00-20:00 (niedziela). Więcej TUTAJ.

Piknik z Bebokiem Rajdusiem

Dobra zabawa, ale przede wszystkim okazja do zdobycia wiedzy dotyczącej m.in. bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W sobotę atrakcje będą czekały na terenie Szkoły Podstawowej nr 27 przy ul. Łętowskiego 18, a w niedzielę przy amfiteatrze w Parku Zadole. Wśród atrakcji: symulator dachowania i zderzeniowy, rowerowe miasteczko ruchu drogowego dla dzieci, symulator jazdy skuterem, mini-samochodowe miasteczko dla najmłodszych. Będzie można wejść do wozu strażackiego i radiowozu. Poza tym udostępniona zostanie strefa animacjami i dmuchańce. Wszystkie atrakcje są bezpłatne. Pikniki w sobotę i niedzielę zaplanowano w godz. 13.00-18.00. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*