Reklama

Lidl zainstalował w swoich sklepach w Katowicach kasy samoobsługowe

Redakcja
Lidl to kolejna sieć supermarketów, która wprowadziła samoobsługowe kasy. W Katowicach nowe urządzenia działają m.in. w sklepach przy ul. Granicznej na os. Paderewskiego, ul. Słonecznej na Wełnowcu i ul. Chrobrego na os. Tysiąclecia.

Testy samoobsługowych kas Lidl prowadził już rok temu, ale nie w Katowicach. Teraz sieć wprowadza to rozwiązanie na szeroką skalę. –Kasy samoobsługowe to komfortowa i szybsza alternatywa dla tradycyjnych kas. W sklepie przy ul. Granicznej w Katowicach zostały zamontowane 20 lipca. Dzięki temu ogólna liczba kas zwiększyła się do z do 11. Podobne rozwiązanie wprowadziliśmy również w naszych innych obiektach w Katowicach, w tym w sklepie Lidl przy ul. Słonecznej oraz ul. Chrobrego – informuje Aleksandra Robaszkiewicz, odpowiedzialna za kontakty z mediami w Lidl Polska.

Nie odpowiedziała jednak na nasze pytanie, jaki jest główny powód zainstalowania samoobsługowych kas. Czy chodzi np. o oszczędności  i czy zautomatyzowanie obsługi wiąże się z ograniczeniem zatrudnienia.

W każdym Lidlu, w którym funkcjonują już samoobsługowe kasy, zostały one zainstalowane po prawej stronie ciągu kas. Są w miarę intuicyjne. Problem stanowi zeskanowanie artykułów przecenionych. System nie wychwytuje obniżonej np. z powodu krótkiego czasu przydatności do spożycia, ceny produktów. Za każdym razem konieczna jest pomoc obsługi.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Tagi:

Komentarze

  1. Mateusz 31 lipca, 2020 at 11:03 am - Reply

    Żeby nie przykładać się do zwolnień ludzi trzeba by przestać kupować cokolwiek, bo w każdej fabryce maszyny sukcesywnie zastępują ludzi i tak jest od lat. Ja tam wolę samoobsługowe, szybko, wygodnie, bez kolejki.

  2. Luk 30 lipca, 2020 at 5:27 pm - Reply

    Kolejowa w lidlu na granicznej przez te kasy jedna normalna kasa otwarta a przy nowych kasach pustki lidl Sam sobie strzeli w kolano ja juz tam nie chodze no kolejki na masks!!! A nie mam zamiaru przykladac sie do zwolnienia ludzi!!! Taki cel lidla zmniejszyc obsade w sklepie!!!! Tylko polskie sklepy spolem I dino tylko polski kapital 🙂

Dodaj komentarz

*
*