Reklama

Legenda Mietka Kosza i spotkanie z twórcami w kinie Helios. Rozdajemy bilety

Źródło: youtube.com.

Ł. K.
Spotkanie z niewidomym pianistą, a następnie z twórcami opowieści o nim. Do kina Helios w Katowicach przyjedzie Maciej Pieprzyca, reżyser filmu „Ikar. Legenda Mietka Kosza” i aktorzy, Piotr Adamczyk oraz Jowita Budnik. Będzie można zapytać ich jak powstawał obraz, który zgarnął najwięcej nagród na Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Legenda jazzu odżyła na wielkim ekranie. Dzięki filmowi „Ikar. Legenda Mietka Kosza” Macieja Pieprzycy, widzowie poznają historię niewidomego pianisty – Mieczysława Kosza. Chociaż inspirowana prawdziwymi wydarzeniami biografia jazzmana wchodzi do kin dopiero za 10 dni, to już teraz publiczność w Katowicach będzie mogła zobaczyć nową produkcję. Film zdążył już zgarnąć sześć nagród podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni. Otrzymał statuetkę Srebrnego Lwa i został wyróżniony m.in. za muzykę autorstwa Leszka Możdżera oraz zdjęcia w wykonaniu Witolda Płóciennika. Na festiwalu nagrodę za najlepszą rolę odebrał również Dawid Ogrodnik („Jesteś Bogiem”, „Ostatnia Rodzina”), który na ekranie wcielił się w tytułową postać. Mietek jako dziecko traci wzrok. Jego matka (Jowita Budnik), oddaje go pod opiekę sióstr zakonnych w Laskach. W ośrodku dla niewidomych chłopiec odkrywa, że muzyka może stać  się dla niego sposobem, by na nowo widzieć i opowiadać świat. Mietek zostaje świetnym pianistą klasycznym. Jednak, gdy odkrywa jazz – ma już tylko jeden cel: zostać najlepszym pianistą jazzowym w Polsce. Odnosi coraz większe sukcesy, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Wygrywa prestiżowy Montreux Jazz Festival. Niespodziewanie w jego życiu pojawia się charyzmatyczna wokalistka Zuza (Justyna Wasilewska). To spotkanie zmieni jego życie.

https://www.youtube.com/watch?v=1wNEBDHyxkY

Spotkanie z twórcami odbędzie się tuż po seansie w kinie Helios w Galerii Libero. W Katowicach o filmie opowiedzą reżyser i autor scenariusza, Maciej Pieprzyca oraz aktorzy – Piotr Adamczyk i Jowita Budnik. Po części oficjalnej będzie możliwość zdobycia podpisów na plakacie od twórców filmu. Dla naszych czytelników mamy 10 podwójnych wejściówek na pokaz specjalny „Ikar. Legenda Mietka Kosza”, który odbędzie się w środę 9 października o godz. 18.30. O tym co trzeba zrobić, żeby dostać bilety, napiszemy w naszym newsletterze, który wyślemy dzisiaj (wtorek) o godz. 14. Jeśli ktoś jeszcze chciałby zapisać się do newslettera, może to zrobić w prawym dolnym rogu strony głównej.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*