Reklama

KZGM podliczył straty po ataku kiboli

G. Ż.
Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej wyliczył ile będzie musiał zapłacić za usunięcie kibolskich napisów z  elewacji budynków w Bogucicach. Sprawcy dewastacji są bezkarni.

O sprawie pisaliśmy w poniedziałek. Przypomnijmy, w nocy z soboty na niedzielę (19/20 lutego) ubrani w kominiarki mężczyźni przyjechali do Bogucic pięcioma samochodami. Zaczęli dewastować różnymi napisami ściany kilku kamienic. Tym razem to najprawdopodobniej kibole Ruchu Chorzów, którzy zemścili się za podobną akcję kiboli GKS Katowice w Szopienicach. Jak mówią świadkowie, przestępcy w kominiarkach malowali na ścianach budynków „za koleją”. Zdewastowane zostały m.in. miejskie kamienice.

PRZECZYTAJ TEŻ: Kibole niszczą budynki w Bogucicach

Kibole zniszczyli budynki przy ulicach: Katowickiej 11, Górnej 1-5, Kraszewskiego 2-10 oraz Markiefki 55, 66, 80, 82. – Na części będziemy musieli wyczyścić napisy. Na pozostałych budynkach konieczne będzie ich zamalowanie. Wstępnie podliczyliśmy, że jeśli wykonamy prace własnymi siłami, będzie nas to kosztować około 1700-1800 zł – mówi Bożena Mak, kierownik oddziału eksploatacji budynków nr 1 KZGM w Katowicach.

Nie wiadomo jakie straty ponieśli inni właściciele nieruchomości. Policja nie odpowiedziała na nasze pytanie o to czy ktokolwiek poza KZGM zgłosił sprawę w komendzie.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*