Reklama

Kibole niszczą budynki w Bogucicach

Łukasz Kądziołka
Kilka budynków w Bogucicach zostało zniszczonych. Kibole Ruchu Chorzów i GKS-u Katowice rywalizują ze sobą na ścianach kamienic. Jak mówi jeden z mieszkańców, takie akcje zdarzają się bardzo często. W tej ostatniej pseudokibice zniszczyli m.in. kamienicę wyremontowaną przez miasto w ubiegłym roku.

Ubrani w kominiarki mężczyźni przyjechali pięcioma samochodami. Grupa zamalowała ściany kilku kamienic, pojawiły się wulgarne napisy pod adresem GKS-u Katowice. Jak mówią mieszkańcy, to prawdopodobnie zemsta kibiców Ruchu Chorzów. Wcześniej kibole GKS Katowice mieli zrobić to samo w Szopienicach. Wszystko działo się około godziny 23 w sobotę, 17 lutego. Mieszkańcy przyglądali się z okien jak wandale zamalowują srebrnymi sprejami ściany budynków. W tym odmalowaną częściowo kamienicę o numerze 62 i drugą wyremontowaną przez miasto o numerze 64. Obydwie odnowione w zeszłym roku.

Zresztą już w tamtym roku dochodziło do takich “pojedynków” pseudokibiców. – W tamtym roku co weekend były takie akcje. Kiedyś było bardziej bezpiecznie. Kiedyś szło spokojnie wyjść o drugiej w nocy i nic się nie działo – mówi jeden z mieszkańców ul. Markiefki i twierdzi, że w Bogucicach jest coraz gorzej. Na akcję kiboli Ruchu szybko zareagowali kibole Gieksy. Zaraz po tym jak pojawiły się napisy, zostały przez nich zamalowane lub przerobione. Mieszkańcy uważają, że w takich sytuacjach jedyne co może pomóc to monitoring. Faktycznie kamery się pojawią. Miasto zamontuje w różnych miejscach na ul. Markiefki ich 5. Jednak najwcześniej stanie się to na przełomie 2018 i 2019 roku.

PRZECZYTAJ TEŻ: W Katowicach będzie więcej kamer monitoringu. Miasto zapłaci za nie prawie 2 mln zł

O akcję pseudokibiców pytaliśmy policję. Na razie udało nam się ustalić, że na policję nie zgłosił się żaden z mieszkańców z wnioskiem o ściganie z powodu uszkodzonego mienia. Jednak nie wiemy czy policjanci odebrali jakiekolwiek zgłoszenie, gdy kamienice były niszczone.


Tagi:

Komentarze

 1. Don Chichot 13 października, 2019 at 12:40 pm - Reply

  Kibole, czyli kwintesencja….patriotów, niszczy dorobek kraju i ludzi. Wszystko niszczą, a sami jeszcze niczego nie zbudowali. Popieram tezę powyżej “Gorny”!

 2. Wojciech 21 lutego, 2018 at 6:07 pm - Reply

  Monitoring się przyda przecież jak przyjeżdżają samochodami to będzie można ich namierzyć po numerach rejestracyjnych

 3. MAz 20 lutego, 2018 at 6:28 pm - Reply

  PORAZKA !!!! Dlaczego nikt niezareagowal ,zadzwonil na policje lub straz miejska ? Sam monitoring nie wystarczy.Trzeba zlapac wandali ,wystawic mandat i zmusic do prac spolecznych tj.zamalowywanie ich paskudnych napisow na tych wlasnie kamienicach…Moze to pomoze

 4. Anonim 19 lutego, 2018 at 10:08 pm - Reply

  Szkoda mi słów aby opisać co myślę o kibolach. Szkoda , że zamiast rozwiązać sprawy między sobą uciekają do malowania budynków .

 5. Są ludzie i podludzie 19 lutego, 2018 at 8:57 pm - Reply

  Cóż za akt odwagi – przyjechać w nocy w kominiarkach i pomazać starym, biednym ludziom domy farbą. No to są prawdziwi mężczyźni, dzielni wojownicy 😀 Są nawet bardziej męscy od tych wszystkich, którzy potrafią stworzyć i ciężką pracą utrzymać szczęśliwe rodziny.

 6. Krzysztof 19 lutego, 2018 at 6:46 pm - Reply

  U nas to margines a wśród nich to norma

 7. Gorny 19 lutego, 2018 at 5:27 pm - Reply

  Patologiczne dzieciaki menelskich rodziców bawią się w wojnę. Głupie, smutne, niekochane dzieci. Polacy martwią się napływem obcych kulturowo imigrantów, a największe bydło już tu mamy u siebie.

Dodaj komentarz

*
*