Reklama

Wandale zdewastowali świeżo pomalowaną elewację

Grzegorz Żądło
Nawet jednego dnia nie wytrzymała odnowiona elewacja jednego z miejskich budynków w Zawodziu. Zaraz po tym jak pracownicy KZGM zamalowali pseudograffiti, pojawiły się kolejne napisy. Wszystko wskazuje na to, że elewację niszczą kibole GKS-u Katowice.

W czwartek i piątek miejskie służby gruntownie sprzątały i porządkowały Zawodzie. Do pracy przystąpili też pracownicy Komunalnego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, którzy m.in. pomalowali zdewastowane różnymi napisami przyziemia budynków przy ul. Cynkowej. – Prace prowadziliśmy w czwartek, a już w piątek rano wszystko było jak wcześniej. Pytaliśmy mieszkańców, ale nikt nic nie widział. Ludzie niechętnie rozmawiają o sprawie – mówi Renata Rymsza, kierownik oddziału eksploatacji budynków nr 3 w KZGM. Dodaje, że rozmiary bazgrołów pokazują, że na ich zrobienie potrzeba było trochę czasu. Trudno więc zakładać, że sprawców nikt nie zauważył.

Wygląda na to, że za niszczeniem elewacji stoją kibole GKS-u Katowice. Jeden z napisów ma bowiem w środku odwróconą „R”, czyli herb Ruchu Chorzów.

KZGM po raz kolejny zamalował pseudograffiti i liczy na to, że normalni mieszkańcy to docenią. Być może będą też zwracać większą uwagę na to co dzieje się w ich najbliższym otoczeniu. Zwłaszcza, że za materiały KZGM płaci z własnego budżetu, czyli pieniędzy podatników.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*