Reklama

KTW zamiast DOKP. Biurowce przy Spodku mają nazwę i logo

Logo i nazwa biurowców, które mają powstać w miejscu DOKP.

Grzegorz Żądło
Wizualizacje biurowców, które powstaną w miejscu wyburzonego budynku DOKP zostaną zaprezentowane 19 maja podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Na razie inwestor przedstawił nazwę i logo projektu dwóch budynków, które staną przy rondzie i Spodku.

KTW – od teraz taką nazwą określane są biurowce, których wybudowanie planuje firma TDJ Estate. To oczywiście nawiązanie do Katowic, skrót nazwy miasta stosowany w komunikacji kolejowej i lotniczej. Znakiem graficznym biurowców będzie logo bezpośrednio nawiązujące do brył wysokościowców widzianych z perspektywy ulicy Chorzowskiej.

O tym jak będą wyglądać biurowce można przeczytać tutaj. 10 grudnia 2015 roku wydane przez UM Katowice pozwolenie na budowę stało się prawomocne. Wynika z niego, że biurowiec A (ten bliżej Spodka) będzie miał 13 kondygnacji i 55 metrów wysokości, ale z urządzeniami technicznymi „urośnie” do 66,42 m. Z kolei obiekt B będzie miał 30 pięter i wysokość 117,49 m, a z „techniką” na dachu – 133,64 m. Wspólny będzie podziemny parking.

Inwestor zapowiada, że będzie realizował projekt etapami. Tempo prac będzie zależało od stopnia wynajęcia powierzchni.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*