Reklama

Koornawirus w Polsce. Śmierć kobiety z Zabrza i nowe zakażenia w Katowicach

Redakcja
Rano w całej Polsce było już 1905 potwierdzonych testami zakażeń koronawirusem. Są też cztery kolejne ofiary, w tym młoda kobieta i pacjentka z Zabrza. Przybyło też chorych w Katowicach.

W szpitalu zakaźnym w Tychach zmarła 83-letnia mieszkanka Zabrza. Miała choroby współistniejące. Do szpitala trafiła 25 marca w ciężkim stanie, po kontakcie z osobą zakażoną ze swojego najbliższego otoczenia.

Trzy inne ofiary śmiertelne, o których poinformowało dzisiaj Ministerstwo Zdrowia to 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie. Wszyscy pacjenci mieli współistniejące choroby.

W Katowicach pozytywny wynik testu na koronawirusa mają dwie kobiety. Jedna, w sile wieku, zakaziła się prawdopodobnie w miejscu pracy. Kuruje się w domu pod nadzorem sanepidu w Katowicach.

Są też nowe zakażenia w innych miastach województwa.

Na zwolnieniu lekarskim był mężczyzna w średnim wieku, gdy wystąpiły objawy koronawirusa. Jego stan zdrowia jest dobry, a służby sanitarne w Bytomiu ustalają źródło zakażenia.

Także niepokojące objawy wystąpiły u kobiety z powiatu tarnogórskiego, która przebywała na L4. Nieustalone jest źródło zakażenia.

W pracy zakaziła się kobieta w średnim wieku, która w dobrym stanie przebywa w izolacji. Mieszkanka powiatu będzińskiego była źródłem zakażenia osoby z najbliższego otoczenia – mężczyzny w sile wieku, u którego wystąpiły dokuczliwe objawy Covid-19.

Również w miejscu pracy zakaziła się kobieta w sile wieku, która leczy się w domu, pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych w Bytomiu.

Bytomscy inspektorzy sanitarni ustalają także jak doszło do zakażenia kobiety w średnim wieku, która w dobrym stanie przebywa w izolacji domowej.

W trakcie dochodzenia są także służby sanitarne z Rudy Śląskiej, które badają okoliczności zakażenia kobiety w sile wieku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*