Reklama

Koniec informacji w telewizji TVS

Grzegorz Żądło
O godz. 20 rozpoczęło się dzisiaj ostatnie wydanie Silesia Informacji, czyli programu informacyjnego telewizji TVS. Właściciel stacji podjął decyzję o likwidacji programu. Pracę traci około 40 osób: dziennikarzy, operatorów, montażystów i pracowników technicznych. Z anteny TVS-u znikają też autorskie programy dziennikarzy informacji.

O decyzji prezesa Arkadiusza Hołdy dziennikarze Silesia Informacji dowiedzieli się w piątek 20 listopada. Właściciel TVS oświadczył, że nie stać go dłużej na finansowanie redakcji. Pierwsi dziennikarze odebrali wypowiedzenia. W minionym tygodniu TVS zwolniła kolejnych kilkadziesiąt osób. Nie będzie nie tylko Silesia Informacji, ale też tworzonego przez piszącego te słowa programu ekonomicznego „Biznes Klasa”, przygotowywanej przez Adama Sieraka „Kopalni tematów” (tematyka górnicza) czy audycji „Trochę kultury” Arkadiusza Loski.

W ostatnich latach Silesia Informacje emitowane były dwukrotnie w ciągu dnia,  o godz. 17.45 i 20. Bywały jednak czasy, kiedy wydań było aż 9. Pierwszym szefem redakcji był Rafał Kurowski, który stworzył zespół oparty m.in. na dziennikarzach z przeszłością telewizyjną, prasową i radiową. Po odejściu Kurowskiego, kierownikiem został Wojciech Janocha. Trzecim i ostatnim szefem redakcji był Rafał Kulig.

Pierwsze wydanie Silesia Informacji poprowadził 14 kwietnia 2008 roku Marek Czyż. W początkowym okresie programu prezenterami byli także Alicja Sudak (obecnie van der Coghen), Anna Piątek (obecnie Piątek-Niewęgłowska) oraz Łukasz Miąsik. Później do grona prowadzących dołączyli: Anna Tabaka, Anna Znamirowska, Maciej Wąsowicz i Grzegorz Żądło. W kolejnych latach prezenterami byli też Aleksander Gortat, Karolina Kanclerz i Michał Mitoraj.

W ciągu ośmiu lat skład redakcji się zmieniał. Od pierwszego do ostatniego wydania związani z nią byli: Rafał Kulig, Adam Sierak, Anna Tabaka, Alicja van der Coghen i Grzegorz Żądło. Ostatnio w „SI” pracowało 16 osób.

Na razie nie wiadomo, jak teraz będzie wyglądał program TVS-u, bez informacji i kilku programów publicystycznych. W grudniu stacja będzie emitowała wiele powtórek. We wtorek, czyli pierwszego dnia po likwidacji informacji, o godz. 20.05 w ramówce znalazł się „Strażnik Teksasu”.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*