Reklama

Koniec dzikiego parkingu przy Rawie. Teraz jest tu zielono

Redakcja
Obok Rawy zrobiło się zielono. Mieszkańcy mieli już dosyć klepiska, na którym parkowały samochody. Teraz mają przyjazną przestrzeń i powstał już plan na kolejną inwestycję.

Było klepisko rozjeżdżone przez samochody, a teraz jest zielono. Dzięki projektowi do Budżetu Obywatelskiego udało się sprawić, że teren przy Rawie przestał straszyć, przynajmniej częściowo. Po kilku próbach w kilku edycjach BO w końcu na pomysł Mateusza Sokolnickiego „Zazielenianie bulwarów Rawy” zagłosowało ponad 700 osób. W ubiegłym tygodniu inwestycja została zakończona. Jak mówi Mateusz, sąsiedzi są bardzo zadowoleni.

Dziki parking przed i po realizacji:

Teren o powierzchni niespełna 3 tys. m kw. na wysokości ulic Pawła, Wodnej i Górniczej był regularnie rozjeżdżany przez kilkadziesiąt samochodów. Teraz przez środek nowego trawnika przebiega chodnik otoczony drzewkami. Na razie nie parkuje tu zbyt wiele samochodów, ale nowy skwerek przed kołami aut będą chroniły słupki. Pomysłodawca liczy na to, że taka bariera wystarczy. Złożył też kolejny projekt do Budżetu Obywatelskiego. Teren zielony na południowym brzegu Rawy może zostać dzięki niemu powiększony i powstałby plac zabaw.


Tagi:

Komentarze

 1. Uki 13 maja, 2020 at 8:10 am - Reply

  Super, teraz to już w ogóle mieszkańcy os. Gwiazdy nie będą mieli gdzie zostawić swoich aut bo wszystkie osiedlowe parkingi zajmą studenci i pracownicy UŚ !

  • Grzegorz Żądło 13 maja, 2020 at 9:23 am Reply

   Też się cieszę. Im mniej „bangladeszu” w centrum Katowic, tym lepiej.

 2. mbbm 13 maja, 2020 at 7:47 am - Reply

  A samochody to tam w jakim trybie parkowały? Skoro to teren miasta, to co robiła straż miejska? Pilnowała budek na rynku?

 3. Ss 11 maja, 2020 at 5:42 pm - Reply

  Super oby wiecej takich inicjatyw !!!

 4. Maz 11 maja, 2020 at 4:22 pm - Reply

  Talk jedno drzewko pasadzili?

 5. AA 11 maja, 2020 at 1:16 pm - Reply

  Jeszcze tylko dołożyć słupków i będzie idealnie!
  Teraz Tcio czy inne VW polo zmiesći sie idealnie by wjechać na ten nowy chodnik

Dodaj komentarz

*
*